Domů » Bleskovky » Další Google edice: Huawei plánuje uvést Ascend P6 s čistým Androidem

Další Google edice: Huawei plánuje uvést Ascend P6 s čistým Androidem

Telefony v tzv. Google edici jsou poslední dobou populární a na této vlně by se podle dosavadních informací chtělo svést i Huawei. Přidalo by se tak k zatím dvěma výrobcům prodávajícím tyto edice, a sice Samsungu a HTC.

Kevin Ho, prezident divize Huawei pro headset produkty, se v rozhovoru pro server Pocket-Lint rozpovídal o tom, že společnost spolupracuje s Googlem na nové verzi oblíbeného Ascend P6, která by běžela na čistém Androidu. Toto prohlášení je ovšem na druhou přímo v rozporu s tvrzením hlavního předsedy společnosti Richarda Yu, který naopak při lednovém představení telefonu tvrdil, že jejich nadstavba Emotion UI je mnohem lepší než čistý Android a že nabízí stovky vylepšení.

Nabízí se tedy otázka, jaký má Huawei najednou motiv pro přechod k čistému Androidu. Je možné, že Richard Yu vlastní nadstavbu trochu přechválil. Stejně tak chce Huawei možná jen pokrýt co největší procento trhu s Androidy a dát tak zákazníkům na výběr mezi čistým Androidem a systémem s jejich nadstavbou. Na závěr zmíníme, že Huawei samozřejmě není jedinou společností, která by ráda uvedla jejich Google Edition model. Mimo to i Sony a LG zvažují, jestli také nevydat nějaký jejich telefon s čistým Androidem. Nechme se překvapit.

Richard Bláha

6 komentářů

 1. … co říct. Konečně ?

  • No ja bych jeste tak nejasal… uvidime jak to s temi aktualizacemi nakonec bude…

 2. výrobci dostávají čistý android od googlu, na ten si lepí ovladače , nadstavby apod. , takže aktualizace budou rychlejší, odpadá to lepení nesmyslů, jen se dají ovladače a může to vyrazit.

 3. lukass71 (neregistrovaný)

  A hned bych to vymenil za svou P1ku :))

 4. Martin P. (neregistrovaný)

  Bohužel čistý Android, tyhle předražené druhé housle zásadně nikam neposouvají.

  • KONIK (neregistrovaný)

   predrazene housle ????

   podobny telefon z podobnou vybavou kupis minimalne za dvojnasobok :D :D :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).