Další Facebook Phone na obzoru? Vyrábět by jej mohl jihokorejský Samsung

První pokus o tzv. Facebook Phone skončil fiaskem. O model HTC First, který byl představený v dubnu loňského roku, nebyl žádný zájem a jak rychle novinka přišla, tak rychle také upadla v zapomnění. Společně s ním bylo představeno také uživatelské prostředí Facebook Home pro telefony s Androidem, i v tomto případě ale šlo o propadák, který téměř nikdo nepoužíval. Přesto to Facebook nevzdává a ve hře je údajně další smartphone, za jehož výrobou by měl stát jihokorejský Samsungu.


Ilustrační obrázek

CEO Facebooku Mark Zuckerberg se totiž nedávno setkal s Lee Jay-Yongem (místopředseda Samsungu) přímo v Jižní Koreji a oba dva pánové hovořili o budoucích obchodních příležitostech. Facebook údajně hledá partnera, který by dodal hardware pro vlastní smartphone. Veškeré informace jsou nyní pouze na úrovni spekulací, nicméně kdo ví – třeba se v nadcházejících měsících skutečně dočkáme dalšího Facebook telefonu, tentokrát s logem Samsungu.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

5 komentářů

 1. Inkvizitor (neregistrovaný)

  Nabývám dojmu, že Samsung bude ze zoufalství vyrábět téměř vše – schází už pouze mobilní toalety, lokomotivy a hygienické potřeby :-)

  • Tyler (neregistrovaný)

   Lokomotivy už vyrábí ne? :D jinak souhlas bude se chtít zuby nehty udržet nahoře i kdyz bez vlastního ekosystemu a veci navíc nikdy čínské androidy neporazí.

  • Kendal (neregistrovaný)

   Ó šok, že Samsung nie je len o telefónoch, rovnako ako Nokia.

  • jarpo (neregistrovaný)

   Tak to máš malý rozhľad, že ťa toto šokovalo …

  • Kendal (neregistrovaný)

   Jarpo, prečítaj si úvodný príspevok. Nezdá sa mi, že by Samsung bol nejak zúfalý. Ceny akcii kolíšu u všetkých.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *