Další bestseller? Nokia omylem potvrdila chystanou Lumii 525 “Glee”

Nokia ve své kampani pořadané spolu s americkým gigantem v oblasti prodeje vstupenek Live Nation „omylem” potvrdila práce na telefonu Lumia 525 s operačním systémem Windows Phone. Ve svém inzerátu na twitterovou soutěž totiž jako hlavní cenu slíbila právě připravovanou low-endovou novinku.

O chystaném modelu Lumia 525 jsme se poprvé dozvěděli už minulý měsíc, kdy se na Twitteru objevila informace z účtu @evleaks zmiňující kódové označení Nokia Glee. Tento týden ze stejného zdroje pro změnu zazněla zpráva, podle které se bude novinka prodávat v bílém, žlutém a oranžovém provedení.

 

O hardwarových parametrech Lumie 525 toho zatím bohužel moc nevíme. Vzhledem k dosavadnímu číslovacímu trendu výrobce se ale zřejmě bude jednat o levné zařízení se skromnou výbavu po vzoru současného bestselleru ve světě Windows Phone, Lumie 520. Pětka na konci by ale mohla značit podstatně větší displej ve stylu Lumie 625. To už ale zabíháme do oblasti divokých spekulací. Raději si počkejme na oficiální představení telefonu, nebo alespoň na další úniky s ním spojené.

Autor článku Miroslav Havlíček
Miroslav Havlíček

Kapitoly článku