Další automobilka se vzdává burácejících motorů, osmiválce vystřídá elektřina

dodge challenger 2

Přechod automobilového průmyslu na elektrický pohon se v poslední době probírá stále častěji s tím, jak různí výrobci představují termíny, kdy vyrobí poslední vůz své značky se spalovacím motorem. Tento trend se nevyhýbá ani takzvaným „muscle cars“, tedy vozů s vysokým výkonem, které si ještě před pár lety s emisemi hlavu nelámaly.

dodge charger
Ikonický Dodge Charger

Své plány nyní představila i automobilka Dodge, pro které jsou právě muscle cars ikonické, drsné křivky modelů Charger a Challenger určitě nejsou neznámé. Ředitel společnosti Tim Kuniskis v rozhovoru pro magazín Motor Trend prozradil, že poslední modely s výfukem sjedou z výrobní linky v roce 2024. Mezitím se ještě dočkáme konceptu, plug-in hybridu a prozatím blíže nespecifikovaného třetího modelu.

Dodge challenger
Hrubián Dodge Challenger

Kuniskis dále věrné fanoušky láká na motto, které hlásá: „Dodge nebude prodávat elektrická auta, ale eMuscle.“ Není pochyb o tom, že elektrické pohonné ústrojí svou akcelerací nadchne nejednoho fanouška automobilů, jak se však automobilka popere s absencí burácejícího motoru, o kterém jste věděli v okruhu několika kilometrů, na to si budeme muset ještě více než dva roky počkat.

Autor článku blank
David Preiss

Kapitoly článku