Domů » Bleskovky » Další akvizice: Google kupuje navigaci Waze za 1,3 miliardy dolarů (aktualizováno)

Další akvizice: Google kupuje navigaci Waze za 1,3 miliardy dolarů (aktualizováno)

Aktualizováno 11. června, 21:10

Včerejší spekulace se potvrdily a Google před několika hodinami na svém blogu oznámil akvizici společnosti Waze, která stojí za stejnojmenným navigačním softwarem. Sídlo firmy i nadále zůstane v Izraeli a Google se rovněž nechal slyšet, že bude i nadále podporovat rozsáhlou komunitu, která okolo tohoto projektu vznikla. V budoucnu bychom se rovněž měli v Google Mapách dočkat některých funkcí, kterými Waze disponuje.

Původní článek

Waze je multiplatformní bezplatná navigace, která nabízí většinu základních funkcí včetně hlasových pokynů. K tomu přináší prvky sociální sítě, kde řidiči sdílí aktuální informace o dění na silnicích. Velmi rychle vás tak upozorní na aktuální dění. Již v minulosti bylo opakovaně cílem spekulací, směřujících k tomu, že se jedná o prodeji. V posledních měsících zřejmě docházelo k souboji mezi největšími zájemci. Podle izraelských novin Globes se stal novým majitelem Google. Waze také pochází z Izraele, proto můžeme informaci od místních zdrojů považovat za důvěryhodnou. Reklamní gigant má za společnost zaplatit 1,3 miliardy dolarů (zhruba 26 miliard korun).


 

V minulých měsících se mezi zájemci objevily i společnosti Apple a Facebook, nabízená částka se vždy pohybovala okolo miliardy dolarů. Noviny Globes dále informují, že dohoda s největší sociální sítí se rozpadla kvůli ceně a podmínce Facebooku přesunout hlavní sídlo Waze do Kalifornie. Applu se společnost nejspíš zdála cenově nadsazená a Google se tedy jeví jako ideální partner. Má v Izraeli důležitou pobočku a zkušenosti s nákupem místních společností, zároveň se produkt Waze perfektně hodí do jeho portfolia. Globes ještě dodává, že dohoda není oficiálně potvrzena, ale prý bude velmi brzy.


David Podzimek

avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
mino
Uživatel
mino

Chudáci tí čo waze používali

bigt
Uživatel
bigt

Koupíme a zrušíme

S4crifice
Uživatel
S4crifice

Ale no tak, proč hned ta negativa? Já to beru tak, že bude Waze integrovaný do Google map, to znamená, že každý uživatel při koupi Androidu bude mít vlastnosti této navigace v základu – myšleno tím sdílení informací a další věci … jedině dobře ;)

the_error
Uživatel
the_error

Naprosty souhlas. Pokud si Google vypujci featury Waze a podpori dalsi rust bude to parada. Nechapu, proc by mel Waze rusit, kdyz je to defakto mala socialni sit „cestovatelu“. Google by byl tim sam proti sobe, neco takoveho zariznout!! Spis se to pokusi zaintegrovat do jeho G+ a to si dovedu predstavit jako masakralni zalezitost pro datamining.

mino
Uživatel
mino

JAN: posledne dva roky si bol v pralese, ze nevies ako s kupenymi spolocjostami Google zachadza. Samozrejme, ze bude zrusena a neskor integrovana do Google maps(co uzivatelom, ktori pouzivali waze kvoli tomu ze nechceli uzivat google navigaciu, bude vadit)