Domů » Bleskovky » Cyklisté se možná brzy dočkají prvního chytrého kola, podpoříte jej na Kickstarteru?

Cyklisté se možná brzy dočkají prvního chytrého kola, podpoříte jej na Kickstarteru?

Dnes běžně užíváme chytré telefony a řada z nás již přišla na chuť chytrým náramkům a další nositelné elektronice. Všeobecně známé jsou Google Glass a řada firem se soustředí na chytré automobily. Z výčtu je jasné, že senzory a obslužný software, které společně zajišťují „chytré funkce“, budeme vídat ve stále více produktech.

 

Jedním z nich je chytré kolo Vanhawks Valour, které se nedávno objevilo na KickStarteru. Na první pohled vypadá jako běžné kolo, ale uvnitř se nachází řada čipů a senzorů, které přidávají jedinečné vlastnosti. Například zvládne ve spojení s telefonem navigovat pomocí diod na řídítkách, které vám před křižovatkou ukážou správný směr. Další senzory hlídají vzdálenost od vozidla vedle vás a v případě nebezpečné blízkosti začnou řídítka vibrovat.

 

Kolo dále umí sledovat ujeté kilometry, nejlepší časy, v součtu se jedná o podobné funkce, pro které dnes užíváme sportovní aplikace jako je například Endomodo. Kolo není potřeba dobíjet, jelikož energii dočerpá samo během jízdy. Dále budou pro snadnou správu a nastavení dostupné aplikace pro Android a iOS. Více informací o projektu naleznete na webu KickStarter, kde bylo v době psaní článku vybráno okolo 60 % z požadovaných 100 000 amerických dolarů.

David Podzimek

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).