Domů » Bleskovky » Cyklisté se možná brzy dočkají prvního chytrého kola, podpoříte jej na Kickstarteru?

Cyklisté se možná brzy dočkají prvního chytrého kola, podpoříte jej na Kickstarteru?

Dnes běžně užíváme chytré telefony a řada z nás již přišla na chuť chytrým náramkům a další nositelné elektronice. Všeobecně známé jsou Google Glass a řada firem se soustředí na chytré automobily. Z výčtu je jasné, že senzory a obslužný software, které společně zajišťují „chytré funkce“, budeme vídat ve stále více produktech.

 

Jedním z nich je chytré kolo Vanhawks Valour, které se nedávno objevilo na KickStarteru. Na první pohled vypadá jako běžné kolo, ale uvnitř se nachází řada čipů a senzorů, které přidávají jedinečné vlastnosti. Například zvládne ve spojení s telefonem navigovat pomocí diod na řídítkách, které vám před křižovatkou ukážou správný směr. Další senzory hlídají vzdálenost od vozidla vedle vás a v případě nebezpečné blízkosti začnou řídítka vibrovat.


 

Kolo dále umí sledovat ujeté kilometry, nejlepší časy, v součtu se jedná o podobné funkce, pro které dnes užíváme sportovní aplikace jako je například Endomodo. Kolo není potřeba dobíjet, jelikož energii dočerpá samo během jízdy. Dále budou pro snadnou správu a nastavení dostupné aplikace pro Android a iOS. Více informací o projektu naleznete na webu KickStarter, kde bylo v době psaní článku vybráno okolo 60 % z požadovaných 100 000 amerických dolarů.


David Podzimek

avatar
1300
  Sledování diskuze  
Upozornit na