Cena:

Cyanogen na MWC: Speciální edice Alctatelu OneTouch Hero 2 a referenční hardware od Qualcommu

Na veletrhu MWC se činila i společnost Cyanogen Inc., stojící za oblíbenou alternativní ROM pro zařízení s Androidem. Ohlásila partnerství se společností Qualcomm, který do svých referenčních zařízení (QRD – Qualcomm Reference Device) postavených na Snapdragonech série 200, 400 a 600 přidá přímou podporu pro CyanogenMod.

 
Cyanogen má nové logo 

Vývojáři nových zařízení tak budou moci na této platformě postavit nový telefon s nejnovější verzí CyanogenModu v časovém horizontu dvou měsíců. Toto zjednodušení by mohlo v budoucnu přinést spoustu zajímavých modelů, ačkoliv kvůli absenci podpory řady Snapdragon 800 se nebude jednat o nejvýkonnější telefony. S novými modely se počítá v průběhu letošního roku.

  

I bez referenční platformy se dokázal CyanogenMod infiltrovat do dalšího zařízení, na MWC byla představena speciální edice tabletofonu Alcatel OneTouch Hero 2. Originální model byl představen loni na veletrhu IFA, verze s přídomkem Plus se od originálu až na nový systém příliš neliší. Stále se jedná o zařízení s šestipalcovým Full HD displejem a vestavěným stylusem, nový je pouze osmijádrový čipset MediaTek MT6592 taktovaný na 2 GHz a již zmíněný CyanogenMod ve verzi 11, která je postavená na Androidu 4.4.4 KitKat.

  

Alcatel OneTouch Hero 2+ lze již nyní předobjednat na americkém Amazonu za 299 USD (7 400 Kč bez DPH), k dispozici bude ve druhém čtvrtletí letošního roku. 

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.