ČTÚ: Aukce kmitočtů vhodných pro LTE stále probíhá

Již dnes měl Český Telekomunikační Úřad (ČTÚ) oznámit výsledky aukce o rádiové kmitočty v pásmech 800 MHz, 1800 MHz a 2600 MHz, které lze využít pro sítě LTE. To se nakonec nestane, neboť aukce stále pokračuje. Jak uvedl František Malina, tiskový mluvčí ČTÚ, tak konečné datum, kdy budou výsledky aukce vyhlášeny, závisí na dalším zájmu účastníků aukce o nabízené kmitočty.

Hlavním cílem aukce je zajistit občanům a podnikatelům služby vysokorychlostního mobilního internetu v nových sítích tzv. čtvrté generace. Stanovené podmínky rovněž podporují prohloubení hospodářské soutěže, což se odráží i v účasti nového zájemce o vstup na trh. Nové kmitočty povedou k rozšíření mobilní sítě i do méně obydlených oblastí.

  
Takhle vypadá základnová stanice O2 s LTE vysílačem (Jesenice u Prahy)

V testovacím provozu u nás již síť LTE nabízí operátor O2 (více v článku O2 spouští LTE, zatím pouze v Jesenici u Prahy) i T-Mobile (více v článku T-Mobile spustil testovací LTE síť v Mladé Boleslavi).

Autor článku
Tomáš Kápl
Fanoušek moderních technologií, který svůj volný čas i prostředky utápí v budování chytré domácnosti a věří, že jí jednou opravdu dokončí. Kromě toho hledá způsoby, jak efektivně pracovat s vlastním časem a automatizovat maximum rutinní práce.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku