Domů » Bleskovky » ČTÚ: Aukce kmitočtů vhodných pro LTE stále probíhá

ČTÚ: Aukce kmitočtů vhodných pro LTE stále probíhá

Již dnes měl Český Telekomunikační Úřad (ČTÚ) oznámit výsledky aukce o rádiové kmitočty v pásmech 800 MHz, 1800 MHz a 2600 MHz, které lze využít pro sítě LTE. To se nakonec nestane, neboť aukce stále pokračuje. Jak uvedl František Malina, tiskový mluvčí ČTÚ, tak konečné datum, kdy budou výsledky aukce vyhlášeny, závisí na dalším zájmu účastníků aukce o nabízené kmitočty.

Hlavním cílem aukce je zajistit občanům a podnikatelům služby vysokorychlostního mobilního internetu v nových sítích tzv. čtvrté generace. Stanovené podmínky rovněž podporují prohloubení hospodářské soutěže, což se odráží i v účasti nového zájemce o vstup na trh. Nové kmitočty povedou k rozšíření mobilní sítě i do méně obydlených oblastí.

  
Takhle vypadá základnová stanice O2 s LTE vysílačem (Jesenice u Prahy)

V testovacím provozu u nás již síť LTE nabízí operátor O2 (více v článku O2 spouští LTE, zatím pouze v Jesenici u Prahy) i T-Mobile (více v článku T-Mobile spustil testovací LTE síť v Mladé Boleslavi).

Tomáš Kápl

Fanoušek moderních technologií, který svůj volný čas i prostředky utápí v budování chytré domácnosti a věří, že jí jednou opravdu dokončí. Kromě toho hledá způsoby, jak efektivně pracovat s vlastním časem a automatizovat maximum rutinní práce.

3 komentářů

  1. Znalec LTE (neregistrovaný)

    Mám to chápat tak, že doposud zájem nebyl ?

    • Sibstr (neregistrovaný)

      Nikoli, deně probíhají maximálně čtyři příhozy. To že aukce zatím neskončila znamená, že se pořád přihazuje. Každý přívoz musí být minimálně 2,5% základní částky. Takže by cena měla být už vyšponovaná pěkně vysoko. Původní odhady byly někde kolem 3,5 miliardy a podle těch počtů už by ta cena měla být zhruba o miliardu vyšší. No jsem na to celé zvědavý.

  2. Taky mě zajímá kdo co skoupí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).