Domů » Bleskovky » Čtečka otisků prstu se do chytrých hodinek nevejde, Samsung chystá čtečku žil

Čtečka otisků prstu se do chytrých hodinek nevejde, Samsung chystá čtečku žil

Čtečka otisků prstů se v nových telefonech stává jistým standardem, pomalu následována čtečkou oční duhovky. Jak však podobnou technologii rozumně převést do chytrých hodinek, na kterých zpravidla není tolik místa, a přesto nabídnout možnost, jak bezpečně chránit svá data, případně provádět platby?

iris-scanner

Zdá se, že Samsung se chystá vydat cestou, která do chytrých hodinek přidává čtečku žil na hřbetě ruky. Tomu nasvědčuje patent, který jihokorejský výrobce elektroniky vyplnil u Amerického patentového úřadu v červenci loňského roku.

vein-scanner-smartwatch-samsung

Skenování žil by mělo probíhat s pomocí infračerveného záření, které po nasazení chytrých hodinek porovná obraz žil a žilek na ruce, a poté vyhodnotí, zda se jedná o majitele. Pokud ano, otevírá se mnoho možností, které v podstatě nahradí skener duhovky i otisku prstu – bude moci provádět platby v obchodech, nebo třeba odemykat hotelové dveře.

Samsung Smartwatch

Nové technologie bychom se mohli dočkat v další generaci chytrých hodinek od Samsungu, zda tomu tak opravdu bude, na to si budeme muset počkat.

Zdroj

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
kukolar (neregistrovaný)
Anonym
kukolar (neregistrovaný)

zas feature by samšunt :D
chochotina ako celá firma

FVRQ (neregistrovaný)
Anonym
FVRQ (neregistrovaný)

Žilní řečiště je v biometrii využíváno často.

uni
Uživatel
uni

Je však min. dvou vzorků s rozdílným tlakem, např. v závislosti na teple, léto/zima/zátěž, atd. Na to ale jistě v Samsungu budou myslet a bude možné vložit více vzorků.
Je to jeden z nejbezpečnějších principů, velmi obtížně (prakticky nemožně) se vytváří falzifikát a ne, mrtvá ruka původního majitele nepomůže:)