Domů » Bleskovky » Čtečka otisků prstů rozezná mnohem více. Budete překvapeni, čím vším ji lze obelstít

Čtečka otisků prstů rozezná mnohem více. Budete překvapeni, čím vším ji lze obelstít

Víkendy mohou být pro mnohé nudné. A co teprve když je nuda opravdu extrémní a po ruce nemáte nic jiného, než svůj telefon? Jeden uživatel sociální sítě reddit přesně takovou nudu zažil, a tak začal zkoumat, jaké části těla dokáže rozpoznat čtečka otisků prstů Samsungu Galaxy S7. K jakému došel závěru?

„Jednoho večera jsem zjistil, že můžete k úspěšnému odemknutí Galaxy S7 namísto otisku prstu použít svůj penis“ vesele konstatoval uživatel redditu.

Ani nechci domýšlet co konkrétně tohoto uživatele k takovému zkoumání vedlo, ale podle jeho slov to jednoduše zkusil a ono ejhle, zafungovalo to. Bohužel už neupřesnil v jakém „postavení“ musí muž být, aby telefon zareagoval a nakolik je sken podrobný, aby se vám do telefonu nedostal například váš kolega.

Nechci polemizovat nad tím, jak moc je tento způsob odemykání použitelný v reálném světě. Představa, že si dotyčný s naskenovaným nádobíčkem na veřejném prostranství takto odemyká telefon, je bizarní. Navíc takový uživatel riskuje i možné oplétačky se zaměstnanci psychiatrického oddělení.

samsung-galaxy-s7-gold-9

Pokud jste si mysleli, že horší už to být nemůže, neunáhlujte se. Ostatní uživatelé redditu dotyčného vyhecovali k dalším testům a tento muž neváhal a začal čtečkou skenovat svá varlata (konkrétně levé). Čtečka Samsungu Galaxy S7 to opět svedla a uživatel vystupující pod přezdívkou „meatwad75892″ dokázal, že pokud nemáte po ruce své prsty, nad čtečkou nemusíte hned zanevřít.

Díky této jedinečné studii jsme se také dozvěděli, že k odemknutí telefonu můžete použít i malíček na chodidle, bradavky nebo lokty.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

14 komentářů

 1. Budíček redakce:) Už od prvního dne po představení iPhone s Touch ID do zemdlení vysvětluji, že to není čtečka otisku prstu ale 3D skener povrchu (kam se následně dohrabala i konkurence) a vy pak sem prdnete tento objevný článek:)

  • Xaver Jandura

   V rámci zachování objektivity jsme museli zmínit i konkurenci:)

   • To si nejsem jist, zda jsem pochopil, jde o technologii. Touch ID&následovníci nejsou čtečkou otisku prstu, která byla občas někde součástí např. laptopu. Plno lidí to nechápe doposud. Už milionkrát jsem lidem, kteří se bojí o otisk prstu (což je zcestné již právě danou technologií) navrhuji, že mohou užít jakýkoli výčnělek nebo kočičí tlapičku:)
    Jen mě pobavilo to téma jako takové, o kterém se nejen tu bavíme už dva roky:)

   • Steelspace (neregistrovaný)

    uni: myslim že Touch ID a třeba čtečka na Samsungu fungují trochu jinak. Touch ID je trochu komplexnější, takže nejde obelstít jen odlitkem otisku, zatímco u Samsungu to lze, ne? Myslim že u Apple ta čtečka sleduje vodivost prstu navíc? Nejsem si jistej, zas tak dohloubky jsem to nestudoval. Ale jako jo, máš pravdu.

  • Steelspace (neregistrovaný)

   Mě hlavně není jasné, v čem je to obelstění… Obelstění by to bylo, kdyby snad měl naskenovaný prst a obelstil vstup přiložením penisu, ale pokud naskenuje penis a odemkne to znovu penisem, žádné obelstění v tom nevidím. Nebo to je jako lest, že čtečka otisku prstů reaguje i na penisy?

   • JJ, je to špatný nadpis. Čtečku prstu (biometrický senzor) tím neobelžeš, neb to očekává prostě očekává otisk prstu. Dnešním skenerům je jedno, co je přiloženo a jak povídáš, o obelstění se můžeme bavit jen v případě, jedním zamknout, druhým odemknout.

 2. Xoo (neregistrovaný)

  U iPhone lze při ukládání otisku naskenovat na jednu pozici klidně pět otisků prstů současně a pak jimi všemi odemykat.

 3. Beatman (neregistrovaný)

  Komu mam poslat ucet za obed ktery jsem byl nucen vyplivnout na monitor? Nedavejte tyto clanky prosim v pracovni dobe. Dekuju

 4. Pavel Kapoun (neregistrovaný)

  Já bych řekl, že to svůj účel splnilo dokonale. Kdo by teď bral dobrovolně do rukou jeho mobil?

 5. jay (neregistrovaný)

  Čo je to za mobil na obrázku?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).