Značka Coolpad vstupuje na český trh, lokální portfolio zatím neodhalila

Na český trh vstupuje další výrobce spotřební elektroniky – značka Coolpad. Ta je aktuálně čtvrtým největším výrobcem a sedmou největší značkou chytrých telefonů na světě a již od roku 2003 patří k největším hráčům na trhu.

Coolpad vlastní více než 5000 patentů na mobilní aplikace, bezdrátové a LTE technologie, telekomunikace, dual SIM technologie a mnoho dalších, díky čemuž ho lze označit za jednoho z největších inovátorů na trhu s chytrými telefony. Na evropský a český trh vstupuje Coolpad právě nyní prostřednictvím nejúspěšnějšího telco distributora pro CEE trhy – společnosti TCCM, která na náš trh v roce 2007 přivedla například značku HTC.

Na jaké produkty se můžeme těšit? Zatím nevíme…

Společně s oznámením o vstupu na český trh bychom očekávali i představení základního portfolia produktů. Toho jsme se ale zatím nedočkali – jednotlivé modely budou představeny až později, nicméně zastoupení slibuje, že půjde o telefony se sympatickou cenou a podporou LTE. Tak doufejme, že se brzy dočkáme upřesnění.


Coolpad Halo

Jako malá nápověda nám může posloužit nabídka na globálních stránkách značky (odkaz), kde najdeme modely Halo (displej s rozlišením 1920 x 1200 px, octa-core MediaTek MT6592, 2 GB RAM a 13Mpx fotoaparát), Halo F1, S6 či K1. Všechny telefony běží na operačním systému Android 4.x, který doplňuje uživatelské prostředí CoolLife 5.5. Doufejme, že než se novinky na našem trhu objeví, stihne pro ně výrobce připravit aktualizaci na aktuální Android 5.0 Lollipop.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku