Domů » Bleskovky » Cook naštval Zuckerberga, zaměstnanci Facebooku mají přejít na Android

Cook naštval Zuckerberga, zaměstnanci Facebooku mají přejít na Android

Možná si vzpomenete na skandál sociální sítě Facebook na začátku letošního roku, kdy přes společnost Cambridge Analytica unikla data 87 milionů uživatelů. Tenkrát se ke kauze vyjádřil i CEO společnosti Apple, Tim Cook.

Apple: nepotřebujeme vydělávat na zákaznících a jejich datech

Ten na otázku, co by na Zuckebergově místě udělal, odpověděl, že by se do takové situace nikdy nedostal. K tomu navíc dodal, že pokud by zákazníci firmy, kterou vede, byli samotným produktem, vydělal by Apple ještě výrazně více peněz. Naznačil tím, že právě to Facebook dělá, když prodává uživatelská data reklamním společnostem. Toto prohlášení se pochopitelně nelíbilo šéfovi modré sociální sítě.

V návaznosti na to prý podle informací New York Times nyní Zuckerberg nařídil svým řídícím pracovníkům, aby používali chytré telefony s operačním systémem Android namísto jablečného iOS. Facebook tuto informaci částečně potvrdil s tím, že se jedná pouze o doporučení, neboť Android je v současnosti nejrozšířenějším operačním systémem mezi uživateli, a také dodal, že s prohlášením Tima Cooka nemá tento úkon nic společného.

I vzhledem k tomu, že Facebook využívá Android ve velké míře a množství jeho projektů stojí právě na této platformě, zdá se, že původní zpráva o osobní „mstě“ byla spíše jen chtěnou senzací a zaměstnancům bylo pouze doporučeno používat rozšířenější platformu.

David Preiss

18 komentářů

 1. Velmi trefné od Cooka. Přesně tak to je i s Androidem – majitelé telefonů s tímto OS jsou pro Google produktem.

 2. Reklamosystem, vzdyt to vzdy pisu a kolika lidem z toho praska zilka.. :-)

 3. Aby jste se z toho všichni nepo… . Hlavně že nadpis článku upoutal, ale že článek samotný, je nicneříkající brak vám nevadí.

 4. Otázka je čo by povedali všetky tie herečky, ktorých nahé fotky boli ukradnuté z icloudu :D

  • Co by na to povedali? Že jsou to tupky, co si dávají heslo 123456 :D

  • + sa vykšľali na dvojfaktorové overovanie – ale ako senzácia fajn

  • Přesně tak, ale lidi jsou nepoučitelní – teď jsem byl s kámošem na pivu a říkal mi, že jeho žena na to kašle a používá jako heslo téměř všude jeho jméno. Přitom password manager typu Enpass to celé neskutečně ulehčuje, lidi jenom nesmí být líní.

  • Co má společného prodej osobních dat a mizerné heslo uživatele?

  • Chtěl jsi říct mizerné zabezpečení poskytovatele služby, který umožňoval prolamování hesla pomocí brute force, je to tak čuni? Ono tam v té době stačilo mít zablokování přihlašování po X nepovedených pokusech a žadný „leak“ by nebyl.
   Určitě bych to na ty hollywoodský kačeny neházel stoprocentně, Apple měl, kvůli svým školáckým chybám, také velkou zásluhu na téhle aféře.

  • Co to mění na otázce?

  • Její druhou polovinu…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).