Domů » Bleskovky » Microsoft změnil hardwarové požadavky pro Continuum: Jaké smartphony si s ním poradí?

Microsoft změnil hardwarové požadavky pro Continuum: Jaké smartphony si s ním poradí?

Režim Continuum je prozatím určen pouze těm nejvybavenějším smartphonům s Windows 10 Mobile, avšak Microsoft přislíbil, že se bude snažit tento počítačový režim zpřístupnit i pro levnější smartphony; podmínkou je nalezení správného kompromisu mezi výkonem a použitelností.


Recenze Continuum: Proměňte svůj smartphone v počítač

Dosud byla potvrzena podpora pouze pro procesory Qualcomm Snapdragon 810 a 808, na veletrhu CES byl však k vidění japonský smartphone NuAns Neo (více informací), který pohání čipset Snapdragon 617 a přesto Continuum podporuje. Microsoft nyní tento procesor přidal do seznamu hardwarových požadavků pro používání Continua. Jaká další výbava je zapotřebí?


NuAns Neo

Kromě zmíněné trojice čipsetů musí být smartphone vybaven operační paměti o kapacitě 2 GB (u telefonů s HD displejem) či 3 GB (u vyššího rozlišení displeje). Smartphone musí obsahovat minimálně 16 GB vnitřní paměti, podpora paměťových karet vyžadována není. Bezdrátová konektivita musí být zastoupena minimálně Bluetooth 4.0 a dvoupásmovou Wi-Fi 802.11n s podporou Miracast, doporučená je Wi-Fi 802.11ac s anténou 2×2. Podle předpokladů není nutný oboustranný konektor USB-C využívající standardu USB 3.0 (je pouze doporučený), Continuum si vystačí s USB 2.0 a podporou dual role pro připojení periferií, případně externího docku.

Pokud si tedy shrneme výše uvedené poznatky, minimální hardwarová konfigurace smartphonu schopného využívat Continuum je následující: HD displej, Qualcomm Snapdragon 617, 2 GB RAM a 16 GB vnitřní úložiště. Jsme zvědaví, zda se těchto minimálních parametrů chytí nějaký z výrobců a představí dostupnější zařízení střední třídy s Windows 10 Mobile a podporou režimu Continuum.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
47 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments