Domů » Bleskovky » Consumer Reports: iPhone 8 a 8 Plus jsou lepší než iPhone X. Žebříček vede Galaxy S8

Consumer Reports: iPhone 8 a 8 Plus jsou lepší než iPhone X. Žebříček vede Galaxy S8

Nezávislá spotřebitelská organizace Consumer Reports otestovala iPhone X a porovnala jej s nejbližší konkurencí. iPhone X zaujal kvalitami fotoaparátu a displeje, avšak v některých ohledech výroční iPhone zaostal.

iPhone X Final Test Results | Consumer Reports

Nejhůře si iPhone X vedl v rotačním bubnu, v němž je testována odolnost vůči pádům. Pochopitelně sérii 50 a 100 otočení odnesly obě skleněné strany telefonu, paradoxně odolnější se zdá být ta přední. iPhone X si v testu vedl hůře než jeho „osmičkoví“ sourozenci, a redaktoři Consumer Reports doporučují majitelům iPhone X používat ochranná pouzdra.

iPhone X nejvyšší příčky neatakoval ani v oblasti výdrže na jedno nabití, běžné používání bylo simulováno robotickým prstem, přičemž akumulátor ve výročním iPhonu se vybil po 19,5 hodinách. iPhone 8 Plus však zvládl ještě o hodinu a půl více.

V ostatních součástech testu (včetně přihlašování přes Face ID) iPhone X obstál na jedničku, ale stržené body za výše uvedené disciplíny a nejvyšší prodejní cena nakonec znamenají umístění v žebříčku testovaných telefonů až na devátém místě. Před iPhonem X se nacházejí smartphony Samsung Galaxy S8, S8+, S7, iPhone 8 Plus, iPhone 8 a Samsung Galaxy Note8.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments