Sledujte nás na YouTube

Consumer Reports: iPhone 8 a 8 Plus jsou lepší než iPhone X. Žebříček vede Galaxy S8

Nezávislá spotřebitelská organizace Consumer Reports otestovala iPhone X a porovnala jej s nejbližší konkurencí. iPhone X zaujal kvalitami fotoaparátu a displeje, avšak v některých ohledech výroční iPhone zaostal.

Nejhůře si iPhone X vedl v rotačním bubnu, v němž je testována odolnost vůči pádům. Pochopitelně sérii 50 a 100 otočení odnesly obě skleněné strany telefonu, paradoxně odolnější se zdá být ta přední. iPhone X si v testu vedl hůře než jeho „osmičkoví“ sourozenci, a redaktoři Consumer Reports doporučují majitelům iPhone X používat ochranná pouzdra.

iPhone X nejvyšší příčky neatakoval ani v oblasti výdrže na jedno nabití, běžné používání bylo simulováno robotickým prstem, přičemž akumulátor ve výročním iPhonu se vybil po 19,5 hodinách. iPhone 8 Plus však zvládl ještě o hodinu a půl více.

V ostatních součástech testu (včetně přihlašování přes Face ID) iPhone X obstál na jedničku, ale stržené body za výše uvedené disciplíny a nejvyšší prodejní cena nakonec znamenají umístění v žebříčku testovaných telefonů až na devátém místě. Před iPhonem X se nacházejí smartphony Samsung Galaxy S8, S8+, S7, iPhone 8 Plus, iPhone 8 a Samsung Galaxy Note8.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. Martin (neregistrovaný)

    Vidíš to Uni iPrd X není nejlepší.

  2. To bude UNI smutný, ale on jako zvláštní třída si to nějak okecá. 🤣😆

  3. To ešte dneska berie niekto Consumer Reports vážne ? Kto viac zaplatí, ten ma lepšie hodnotenie :D Este takto pre porovnanie modelov tej istej značky fajn.. ale inak sa z toho stal uplny odpad

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *