Domů » Bleskovky » Consumer Reports: iPhone 8 a 8 Plus jsou lepší než iPhone X. Žebříček vede Galaxy S8

Consumer Reports: iPhone 8 a 8 Plus jsou lepší než iPhone X. Žebříček vede Galaxy S8

Nezávislá spotřebitelská organizace Consumer Reports otestovala iPhone X a porovnala jej s nejbližší konkurencí. iPhone X zaujal kvalitami fotoaparátu a displeje, avšak v některých ohledech výroční iPhone zaostal.

iPhone X Final Test Results | Consumer Reports

Nejhůře si iPhone X vedl v rotačním bubnu, v němž je testována odolnost vůči pádům. Pochopitelně sérii 50 a 100 otočení odnesly obě skleněné strany telefonu, paradoxně odolnější se zdá být ta přední. iPhone X si v testu vedl hůře než jeho „osmičkoví“ sourozenci, a redaktoři Consumer Reports doporučují majitelům iPhone X používat ochranná pouzdra.

iPhone X nejvyšší příčky neatakoval ani v oblasti výdrže na jedno nabití, běžné používání bylo simulováno robotickým prstem, přičemž akumulátor ve výročním iPhonu se vybil po 19,5 hodinách. iPhone 8 Plus však zvládl ještě o hodinu a půl více.

V ostatních součástech testu (včetně přihlašování přes Face ID) iPhone X obstál na jedničku, ale stržené body za výše uvedené disciplíny a nejvyšší prodejní cena nakonec znamenají umístění v žebříčku testovaných telefonů až na devátém místě. Před iPhonem X se nacházejí smartphony Samsung Galaxy S8, S8+, S7, iPhone 8 Plus, iPhone 8 a Samsung Galaxy Note8.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. Vidíš to Uni iPrd X není nejlepší.

  2. To bude UNI smutný, ale on jako zvláštní třída si to nějak okecá. ????????

  3. To ešte dneska berie niekto Consumer Reports vážne ? Kto viac zaplatí, ten ma lepšie hodnotenie :D Este takto pre porovnanie modelov tej istej značky fajn.. ale inak sa z toho stal uplny odpad

    • To jakoze Apple zaplatil jenom hodnoceni pro levnejsi model? :D Ale no tak

    • Pochybuju že by si nejbohatší korporace nezaplatila nejlepší hodnocení kdyby mohla…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).