TOPlist

Computex: Představeno nové PocketPC OKWAP K868

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

OKWAP K868Na letošním veletrhu Computex 2006, který se koná v Taiwanu bylo představeno několik velmi zajímavých zařízení, začneme modelem s nic neříkajícím názvem OKWAP K868. Jedná se o klasické PocketPC Phone edition.

K868 nabídne operační systém Windows Mobile 5.0 s MSFP (podpora Push e-mailu od Microsoftu), v srdci mu tepe procesor Intel Xscale o frekvenci 416Mhz. Toto PocketPC pracuje pouze v GSM (triband) a GPRS sítích (třída 10), uvítal bych u něho alespoň podporu EDGE případně UMTS, kombinace GSM/GPRS je už na dnešní poměry opravdu slabá výbava. U výtek ještě zůstanu, K868 nabízí sice podporu Bluetooth a to hned ve verzi 2.0, avšak po Wi-Fi ani památky Undecided.

Příjemným parametrem je bezesporu hmotnost, rovných 100 gramů vám díru v kapse určitě neudělá. Pokud vás zajímá, jak je na tom tento model s pamětí, pak ani zde se nic extra nekoná, výrobce vsadil na klasickou kombinaci 64MB RAM a 128MB ROM. Pokud stále čekáte, že teď přijde nějaká bomba v podobně VGA displeje nebo integrované GPS, tak bohužel, opět vás musím zklamat. QVGA displej se sice pořád hojně používá, avšak já bych u nových komunikátorů očekával novější technologie, a tak mě dotykový 2.4″ displej s rozlišením 240x320px, který je použit u tohoto PPC, opravdu ze židle nezvedá.

Paměťové karty je možné umístit do SD/IO slotu, fotoaparát nabízí rozlišení 2Mpx. Zajímavostí může být snad jen integrovaná číslicová klávesnice, díky které toto PPC trochu připomíná mobilní telefon.Kdy se OKWAP na trhu objeví není zatím známo, ale upřímně – má vůbec toto zařízení šanci prosadit se? Vždyť jeho hardwarové parametry jsou téměř totožné jako má už několik let staré T-Mobile MDA 2.

OKWAP K868

Zdroj: PocketPCthougts.com

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku