Domů » Bleskovky » Co všechno umí Surface Duo? Pusťte si oficiální prezentaci

Co všechno umí Surface Duo? Pusťte si oficiální prezentaci

Středeční premiéra skládacího telefonu Surface Duo byla všechno, jenom ne tradiční. Microsoft naprosto porušil obvyklý scénář – zahájit prezentaci, po chvíli napínání ukázat produktová videa, vychválit zařízení do nebes a nakonec prozradit cenu a dostupnost. Redmonští to udělali zcela naopak, u Surface Duo jsme se nejprve dozvěděli cenu a dostupnost, poté byly zveřejněny podrobné specifikace, po několika hodinách se na YouTube objevilo produktové video a teprve druhý den přišla samotná prezentace.

surface duo 7

Surface Duo: podívejte se na oficiální prezentaci

Pochopitelně se nejednalo o žádnou tiskovku pro novináře, ale pouze o předtočenou prezentaci produktu bez přítomnosti publika. Slova se jako vždy chopil šéf divize Windows a zařízení Panos Panay a ukázal všechny schopnosti, které Surface Duo nabízí.

Panay se pochlubil výhodami dvou displejů, ať při práci se dvěma aplikacemi najednou nebo s jednou aplikací, která umí efektivně využít celou plochu. Surface Duo funguje v režimu na šířku i na výšku, a díky 360° kloubu si jej můžete nastavit do jakékoliv polohy, která je vám pohodlná. Některé výhody Microsoft dále popisuje v následující sérii krátkých videí.

Microsoft se snaží neprezentovat Surface Duo jako smartphone, byť technicky vzato se o chytrý telefon jedná, má pouze netradiční tvar a několik softwarových vychytávek. Právě z tohoto důvodu mu někteří nemohou odpustit vysokou cenu, která činí 1 399 USD, a to i přesto, že technická specifikace zařízení není na dnešní dobu nijak zázračná. Jsme zvědaví, zda Surface Duo bude pro Microsoft trefa do černého nebo další nešťastná smartphonová kapitola.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments