Domů » Bleskovky » Co můžeme čekat od Office 2013 pro Windows Phone?

Co můžeme čekat od Office 2013 pro Windows Phone?

Microsoft tento týden oficiálně představil novou generaci kancelářského balíku Office 2013, jejíž zřejmě největší novinkou bude úzké propojení s cloudem. Bude-li dotyčný uživatel online a přihlášený svým Microsoft účtem, budou se veškeré dokumenty kromě lokálního ukládání také automaticky nahrávat na SkyDrive. Synchronizovat se bude například i aktuální pozice při prohlížení určitého dokumentu, o různých nastaveních Office ani nemluvě.

Gray Knowlton následně na oficiálním blogu zmínil, že se výše zmíněných novinek dočkáme i na mobilní platformě Windows Phone. Přibude také seznam naposledy otevřených položek. Zatím nejasný je osud PDF souborů. Desktopový Word 2013 totiž umí tyto dokumenty otevírat a editovat, jeho mobilní varianta by tak mohla zcela nahradit současný Adobe Reader.

To už ale zabíháme do oblasti spekulací. I těch se kolem nových Office 2013 ve Windows Phone vyrojilo více než dost. Jsou nějaké konkrétní funkce, které byste uvítali vy? Podělte se s námi v diskuzi.

Zdroj: WPCentral

Miroslav Havlíček

5 komentářů

 1. Docela bych ocenil editor rovnic a podporu pro rukou kreslené poznámky ve OneNote (ty tam možná jsou už nyní, teď si nejsem jist). A nemusí být editovatelné, stačilo by jen jejich zobrazování…

 2. Doporučuji se podívat ve zkušební verzi, jak Word 2013 dokáže PDF otevřít. Protože při své práci musím často PDF převádět nazpět na editovatelné dokumenty (bez zdrojů), musím říct, že je to vcelku bída (stačí trocha grafiky a formátování se rozstřelí k nepoužití). Zmíněný sen o Wordu jako editoru PDF je zatím hodně daleko.

 3. zajímalo by mne, jestli to bude dostupné jen pro WP8 nebo i pro stávající platformu

  • Bojím se, že to bude jen pro WP8 :(

   Ale samozřejmě by mě to velmi potěšilo a MS by si hned od začátku zajistil hromadu telefonů s nejnovějším Office a krásně by ty statistiky mohl využít pro propagaci Office 2013… Jenže on to MS moc nepotřebuje… Office se bude prodávat ať už bude mít reklamu nebo ne…

  • Zaklinac (neregistrovaný)

   Clovek nikdy nevie. Prekvapivo MS uvolnil balik Office aj pre „burning“ Symbian Belle, takze mozno novy Office pride aj na WP7.8. Nakoniec, stale dookola vyhlasuju, ako budu podporovat aj sucasn WP, takze ostava len cakat, ci to nie su len slova do vetra.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).