Clubhouse zamířil na desktop. Škoda, že s křížkem po funuse

Clubhouse

Sociální síť Clubhouse způsobila v loňském roce pořádný poprask – v době, kdy zažívala vrchol pandemie koronaviru, zaznamenal nový formát „audio konferencí“ značný úspěch, který přiživila omezená dostupnost skrze pozvánky. Z exkluzivity se nicméně časem stala přítěž, když konkurenční platformy začaly představovat svoje verze audio místností a vzaly nadějné sociální síti vítr z plachet.

clubhouse unsplash
Největší slávu má sociální síť Clubhouse už za sebou

Když poté Clubhouse přišel oficiálně na Android, nebyla to taková sláva, jak tvůrci čekali. Zrušení systému pozvánek pak přišlo relativně pozdě, když už své „roomky“ měl v provozu Twitter, Facebook či Spotify. Nyní Clubhouse umožní uživatelům připojovat se skrze webové rozhraní, a to nejen pro registrované uživatele, ale také pro širokou veřejnost. Pokud vstoupíte do místnosti bez regsitrace, nebudete se pochopitelně moci zapojit do konverzace. I tak je ale přístupnost místností pouze skrze odkaz pro Clubhouse velkou novinkou.

V době své největší slávy měl Clubhouse přes 8 milionů stažení měsíčně, nicméně po vstupu konkurence se čísla propadla na pouhý 1 milion stažení měsíčně. Aktuálně sociální síť tvrdí, že za prosinec minulého roku si její aplikaci stáhlo přes 2,6 milionu lidí.

Clubhouse
Cena: zdarma
‎Clubhouse
Cena: zdarma
Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku