Domů » Bleskovky » Cityman: Nekonečná běhačka od slovenských vývojářů, která procvičí váš postřeh

Cityman: Nekonečná běhačka od slovenských vývojářů, která procvičí váš postřeh

Soutěživé hráče s rychlým postřehem jistě potěší nová hra Cityman. Ta navíc pochází od dvojice slovenských vývojářů, kteří vystupují pod přezdívkou Lefthand. Jde o nekonečnou akci, ve které budete bojovat o co nejvyšší skóre. Titul je postavený na jednoduchém herním konceptu, který ale zaujme netradičním způsobem ovládaní a minimalistickou grafikou.

Vašim úkolem  je dostat se s hlavní postavičkou „Citymanem“ co nejdále. V cestě vám přitom budou stát překážky ve formě statických budov a pohyblivých automobilů, které se zanedlouho stanou vaším největším nepřítelem. Cityman se ovládá klikáním na obrazovku, můžete ji tedy ovládat jenom pomocí jednoho prstu.

Při prvním zapnutí by jste si mohli myslet, že ovládáte hlavní postavičku Citymana, ve skutečnosti, ale ovládáte samotné herní prostředí. Po kliknutí na obrazovku se všechny překážky ve formě budov a automobilů otočí na druhou stranu. Vaším úkolem je tedy zprůchodnit cestu hlavní postavičce tak, aby nenarazila do žádné překážky před ní. Zní to sice jednoduše, ale po pár minutách hraní zjistíte, že realita je odlišná.

Cityman (Android game by Lefthand)

Cílem je dosáhnout co nejvyšší skóre, které si následně můžete porovnat s hráči z celého světa. Musíte se připravit na to, že vaše první pokusy budou většinou končit pod hranicí 10 bodů, obtížnost opravdu není nijak malá.

Cityman se skvěle hodí pro krácení volné chvíle; jedna hra nezabere víc než pár desítek sekund a můžete si s ní zpříjemnit třeba čekání na autobus nbo přestávky ve školních lavicích.

Cityman
Cityman
Autor: LeftHand
Cena: zdarma

Hra je na Google Play k dispozici zcela zdarma, je ale nutné se připravit na přítomnost reklamního banneru, který občas trochu otravuje. V redakci se nám zatím podařilo dostat přes hranici 40 bodů, nejlepší hráči už pokořili první stovku. Dokážete se jim vyrovnat?

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Diskuze k článku

  1. Johny (neregistrovaný)

    Líbí se mi nápad, ale grafika je neatraktivní. Od výběru fontů, přes vzhled domků po stylizaci samotného hrdiny.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).