Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Čipy Exynos obsahují bezpečnostní chybu, Samsung slíbil nápravu

Čipy Exynos obsahují bezpečnostní chybu, Samsung slíbil nápravu

Nedávno jsme se mohli dočíst o nepříjemné bezpečnostní chybě týkající se telefonů Samsung využívajících procesory Exynos. Zjednodušeně řečeno pomocí tohoto bugu mohly veškeré aplikace krást citlivá data uživatelů, a to i těch, kteří na svém telefonu neprovedli root. Jedná se tedy o opravdu nepříjemnou záležitost postihující téměř všechny nejprodávanější modely výrobce, jediným štěstím je, že se o ní dosud nevědělo, a tak alespoň prozatím nebyla zneužita.

Vyjádření Samsungu je následující: „Samsung je obeznámen s potenciálním nebezpečím týkajícím se Exynos procesorů a chystá se poskytnout update v co nejkratším možném čase. Tato chyba se může projevit pouze v případě, že na postiženém zařízení je nainstalována škodlivá aplikace, to se naštěstí netýká drtivé většiny zařízení, jenž většinou používají pouze prověřené programy. Samsung bude bedlivě sledovat situaci dokud nebude bezpečnostní záplata dostupná pro všechny přístroje.“

V prohlášení tedy nenalezneme žádné překvapující informace a v nejbližší době se snad dočkáme updatu řešícího tento problém. Do té doby však majitelé zařízení měli věnovat zvýšenou pozornost veškerému instalovanému obsahu.

Zdroj

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

3 komentáře

 1. satai (neregistrovaný)

  Chyba neni v chipech ale v linuxovych kernelech, ktere nad nimi Samsung pouziva. Samsung do nich dobastlil podporu pro soubor (/dev/exynos-mem), ktery zpristupni kazdemu celou fyzickou pamet zarizeni.

  Na xda se daji najit workaroundy. Rozbijeji ale kameru.

 2. W8 (neregistrovaný)

  sranda

  ako to samsung fandroid absolútne nezaujíma

  keby to bola nokia alebo apple tak je tu aspon 50-100 príspevkov

 3. unlockitnow (neregistrovaný)

  Co tu yebess qoqotiny zaujima to ludi co maju tieto telefony a zaujimaju sa o to hlbsie len sa to uz riesi na x dalsich forach…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel