Čipy Exynos obsahují bezpečnostní chybu, Samsung slíbil nápravu

Nedávno jsme se mohli dočíst o nepříjemné bezpečnostní chybě týkající se telefonů Samsung využívajících procesory Exynos. Zjednodušeně řečeno pomocí tohoto bugu mohly veškeré aplikace krást citlivá data uživatelů, a to i těch, kteří na svém telefonu neprovedli root. Jedná se tedy o opravdu nepříjemnou záležitost postihující téměř všechny nejprodávanější modely výrobce, jediným štěstím je, že se o ní dosud nevědělo, a tak alespoň prozatím nebyla zneužita.

Vyjádření Samsungu je následující: „Samsung je obeznámen s potenciálním nebezpečím týkajícím se Exynos procesorů a chystá se poskytnout update v co nejkratším možném čase. Tato chyba se může projevit pouze v případě, že na postiženém zařízení je nainstalována škodlivá aplikace, to se naštěstí netýká drtivé většiny zařízení, jenž většinou používají pouze prověřené programy. Samsung bude bedlivě sledovat situaci dokud nebude bezpečnostní záplata dostupná pro všechny přístroje.“

V prohlášení tedy nenalezneme žádné překvapující informace a v nejbližší době se snad dočkáme updatu řešícího tento problém. Do té doby však majitelé zařízení měli věnovat zvýšenou pozornost veškerému instalovanému obsahu.

Zdroj

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku