Domů » Bleskovky » Čipset Apple A7 v iPhonu 5S nabídne o 30 procent vyšší výkon

Čipset Apple A7 v iPhonu 5S nabídne o 30 procent vyšší výkon

Termín představení nového iPhonu 5S se nezadržitelně blíží a v zákulisí se proto stále častěji hovoří o předpokládané hardwarové výbavě. Její součástí se má stát nový čipset Apple A7, který má údajně nabídnou o třicet procent vyšší výkon než současná verze SoC Apple A6 a v neposlední řadě i nižší spotřebu elektrické energie. Podle čínského analytika Ming-Chi Kuo Apple dokonce testuje verzi procesoru s 64bitovou architekturou. To by mohlo v konečném výsledku posunout výkonnostní limity procesoru o pořádný kus vpřed.

 

Tato spekulace se však jeví jako méně pravděpodobná a s ostrým nasazením 64bitové verze čipsetu lze počítat až v následujících letech. Další zvěsti se opírají o přítomnost samostatného procesoru pro zpracování pohybů, který má údajně stát za novými funkcemi fotoaparátu. Údaje o velikosti operační paměti a ostatních parametrů jsou již tradičně zahaleny rouškou tajemství a na rozklíčování si proto budeme muset počkat do 10. září, kdy se očekává oficiální představení jablečného smartphonu.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

13 komentářů

 1. Už aby to vydali, tohle nekonečný kolečko zasí****cí RSS a weby je vážně už moc dlouhé. Zvláště, když všechny média papouškují stejné drby a snad jen jeden Apple fun web v ČR je schopen přinést vlastní zdroje. Ach jo.

  • A počkej, až se tu opět objeví článek o čtečce otisků prstů…

  • …všechna média… …jeden Apple fan…. bože, kam jsem dal mozek.

   jj, procesor, šasi, čtečka, paměť, šasi, procesor, paměť, šasi,…

 2. No zas až takový odborník nejsem, ale 64bit??? Panebože k čemu? Vždyť 32bit dokáže adresovat prostor do 4GB RAM a dnešní telefony mají zatím max. 2GB. A co se týče instrukční sady, tak u x86 jde hlavně o virtualizaci a podobné věci, nevím jak je na tom ARM s fičurama kolem 64bit ale nemyslím, že by to na telefonech k něčemu bylo.

  • V necem souhlas. Obecne, 64bitove procesory spise nejsou vhodne na mene nez 4GB kvuli „zbytecne“ alokaci pameti.

  • fore (neregistrovaný)

   No jo, ale letos už tu bude Note3 s 3 GB Ram a pak už stačí jen málo a budem ty 64biťáky potřebovat.

  • A jsou tu ještě ARM tablety, kde hafo paměti bude časem hodit… 64bit bude nezbytnost

  • Jo, já chápu že tu jednou bude ta doba a možná dorazí mobily a tablety s 8GB RAM, virtuálními stroji, výpočty pro jadernou elektrárnu a spoustou dalších fičur, ale zatím je to opravdu zbytečnost a nemyslím, že to bude mít iPhone 5s/6 nebo i 7. Ale možná se pletu a Apple to tam dá jen proto aby mohlo říct „Byli jsme první a musíte to mít, protože jen toto je to správné!“, ale stejně o tom pochybuju.

  • sdf (neregistrovaný)

   i 32bit ARM dokaze spravovat az 1TB pameti RAM

  • Ale 32bitový Android ne-e. :-)

  • sdf (neregistrovaný)

   Proc jsem pletes android je o apple

 3. hitman (neregistrovaný)

  Sakra, nedávno jsem někde četl, že o 20%. Spíše mě to zaráží, to je snad poprvé, kdy se nikde neuvádí, že to je dvakrát rychlejší, ale to už asi zvládne apple. Nic proti tomuto stroji, na jeho vydání jsem zvědavý, ale jak se píše výše, mám dva týdny do představení a články už mi lezou krkem, což teprve potom…

  • Oslík (neregistrovaný)

   Ahááá, teď mi to docvaklo! Proč Apple zvyšuje výkon procesoru a nezvětšuje počet jader, kterého by si všimli kupující? Jen proto, aby iPhone 5 dříve zastaral?

   Dává to smysl! Výkon 64 bitů = 2 x 32 bitů jde komunikovat skoro stejně jako 8 jader = 2 x 4 jádra!

   A je to fakticky podobný nesmysl. Ale Apple prostě potřebuje něco vynásobit dvěma!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).