Domů » Bleskovky » Čínští draci táhnou: Huawei i Xiaomi v loňském roce rostli

Čínští draci táhnou: Huawei i Xiaomi v loňském roce rostli

V roce 2013 se poprvé prodala miliarda smartphonů , za loňský rok bude toto číslo ještě vyšší. IDC odhaduje zhruba 1,3 miliard prodaných chytrých telefonů, přičemž podíly tradičních značek se sníží na úkor čínských hráčů. První čísla zveřejnili čínští draci Huawei i Xiaomi, není překvapením, že se jim dařilo.

 

Společnost Huawei na mobilních telefonech vydělala 11,8 miliard dolarů, což je třetinový nárůst oproti výsledkům z roku 2013. Společnost loni prodala o 40 % více telefonů než předloni, celkově 75 milionů zařízení. Nejedná se však o rekord, v roce 2012 společnost Huawei prodala 80 milionů telefonů, to však nemusela čelit na domácí půdě tak velké konkurenci.

  

Jedním z hlavních soupeřů Huawei je společnost Xiaomi, což je jeden z nejrychleji rostoucích hráčů v mobilním byznyse. V roce 2014 Xiaomi prodalo 61 milionů smartphonů, což je působivé číslo vzhledem k tomu, že předloni to bylo pouze 18,7 milionů prodaných telefonů. Ztrojnásobení prodejů mělo pochopitelně i pozitivní vliv na finanční výsledky společnosti, Xiaomi z prodeje telefonů utržilo 12,1 miliard dolarů, tedy ještě více než Huawei.

   
Xiaomi Redmi 2 má ambice stát se prodejním hitem jako jeho předchůdce

Xiaomi se aktuálně nachází na čtvrtém místě v žebříčku výrobců smartphonů, což je velmi působivé umístění vzhledem k tomu, že většina zařízení tohoto výrobce byla prodána v domovské Číně. Expanze na globální trh by mohla Xiaomi vystřelit na „bednu“, nakročeno má více než dobře.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Kolousek001 (neregistrovaný)

    Když jsou lidé hloupí a kupujou to nedivte se. Do 5 let tu nic jiného než čínské značky v elektronice nebude. Viz. Lenovo, které před 10 lety nikdo neznal a ted se z něj může každej udělat a tradiční značky který maj třeba 100 let krachujou

    • zimmer (neregistrovaný)

      O čom meleš? Kto vyrábal pred 100 rokmi mobil?

    • Lol, Lenovo před deseti lety nikdo neznal? Obávám se, že Lenovo je jedna z těch starších značek na poli elektroniky. Příště si ověřte fakta před tím, než dáte projev své přizdisráčské xenofobii. :) To, že máte strach z čínských výrobků, neznamená, že jsou horší.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).