Domů » Bleskovky » Čínští celníci zadrželi ženu pašující 102 iPhonů na svém těle

Čínští celníci zadrželi ženu pašující 102 iPhonů na svém těle

Čínští celníci zadrželi ve městě Šen-čen ženu pašující na svém těle 102 iPhonů a 15 luxusních hodinek. Žena měla zboží o váze téměř 20kg připoutané k torzu a překryté několika vrstvami oblečení, což bylo vzhledem k teplému počasí poněkud podezřelé. Celníci se tedy rozhodli ženu místním tiskem pojmenovanou jako „ženského Iron Mana“ zkontrolovat.

Celníky kromě nevhodného oblečení zaujalo také nadměrně velké torzo jinak hubené ženy…

Pracovníci celnice dle místního tisku zadrží pašeráky iPhonů poměrně často, ale takto obrovský objem zboží viděli poprvé – doposud největší „náklad“ nesl muž zadržený v roce 2015 a tomu zbývalo do této rekordmanky ještě 8 iPhonů a hodinky.

Pašování luxusního zboží v podobě iPhonů je v Číně poměrně oblíbené, protože iPhony zakoupené v zahraničí jsou zhruba o 30% levnější, než je oficiální cena v Číně navýšená o cla a daně.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Diskuze k článku

  1. Vždyť by s tím ani nemohla projít bezpečnostním skenerem. Ten by řval už jen při jednom telefonu…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).