Čínská vláda údajně krade přihlašovací údaje k iCloudu: Využívá přesměrování na falešné stránky

Stojí za nedávným únikem citlivých fotografií světových celebrit čínská vláda? Je to jedna z možností, podle serveru GreatFire.org totiž velký čínský firewall blokuje přístup na cloudové úložiště Apple a uživatele přesměrovává na podvodné, identicky vypadající stránky, tedy standardní phishingová metoda.

   

Apple v souvislosti s tímto útokem vydal prohlášení, v němž informuje o organizovaných síťových útocích a ubezpečuje uživatele svých služeb o bezpečí jejich dat, která jsou chráněna digitálním certifikátem. Pokud je uživatel v prohlížeči varován, neměl by v žádném případě pokračovat v prohlížení webové stránky a svěřovat jí své přihlašovací údaje.  Zatímco u nás běžné webové prohlížeče na přesměrování upozorní, oblíbený čínský prohlížeč Qihoo však tento phishingový neodhalí a uživatele přesměruje.

  

Podobný útok z Číny se podle GreatFire.org odehrál i v souvislosti s účty Microsoftu, i když Peking samozřejmě veškerá nařčení odmítá.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *