Čína naslouchá uživatelům: Ding Xuan připravuje smartphone s 5000mAh baterií

Současné smartphony nabízejí přehršel různých funkcí včetně připojení k internetu, obřích displejů s ultrajemným rozlišením a úžasný výpočetní výkon, o kterém se nám před pár lety mohlo pouze zdát. Bohužel v jedné oblasti všechna mobilní zařízení silně zaostávají. Jedná se o jejich žalostnou výdrž, která v těch lepších případech činí dva až tři dny na jedno nabití. Většina běžných uživatelů se s tímto neduhem musí vyrovnávat každý den a je tedy až neuvěřitelné, že výrobci tuto slabinu ignorují. Nyní se však zdá, že svým zákazníkům nejvíce naslouchá čínská společnost Ding Xuan, která hodlá v dohledné době představit smartphone vybavený akumulátorem s neuvěřitelnou kapacitou 5000 mAh.

Údajně se má jednat o smartphone s vůbec „největším“ akumulátorem na světě. Podle uniklých snímků je zřetelné, že obří kapacita baterie se nemá nijak drasticky podepsat na celkových rozměrech přístroje. Bohužel ostatní technické detaily odhalující zbytek hardwarové výbavy, společnost zatím usilovně tají. Podle zákulisních informací však máme očekávat přístroj s úhlopříčkou displeje 4,5“, který bude zbytkem svých parametrů zapadat do kategorie střední třídy.   

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku