Domů » Bleskovky » Čína naslouchá uživatelům: Ding Xuan připravuje smartphone s 5000mAh baterií

Čína naslouchá uživatelům: Ding Xuan připravuje smartphone s 5000mAh baterií

Současné smartphony nabízejí přehršel různých funkcí včetně připojení k internetu, obřích displejů s ultrajemným rozlišením a úžasný výpočetní výkon, o kterém se nám před pár lety mohlo pouze zdát. Bohužel v jedné oblasti všechna mobilní zařízení silně zaostávají. Jedná se o jejich žalostnou výdrž, která v těch lepších případech činí dva až tři dny na jedno nabití. Většina běžných uživatelů se s tímto neduhem musí vyrovnávat každý den a je tedy až neuvěřitelné, že výrobci tuto slabinu ignorují. Nyní se však zdá, že svým zákazníkům nejvíce naslouchá čínská společnost Ding Xuan, která hodlá v dohledné době představit smartphone vybavený akumulátorem s neuvěřitelnou kapacitou 5000 mAh.

Údajně se má jednat o smartphone s vůbec „největším“ akumulátorem na světě. Podle uniklých snímků je zřetelné, že obří kapacita baterie se nemá nijak drasticky podepsat na celkových rozměrech přístroje. Bohužel ostatní technické detaily odhalující zbytek hardwarové výbavy, společnost zatím usilovně tají. Podle zákulisních informací však máme očekávat přístroj s úhlopříčkou displeje 4,5“, který bude zbytkem svých parametrů zapadat do kategorie střední třídy.   

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

9 komentářů

 1. miro j. (neregistrovaný)

  No tie cinske baterky vieme dobre ako funguju ze realne to bude mat tak 3000mAh aj to mozno prehanam.

  • I tech 3000 mAh by bylo krasne ;-) to ale bohuzel bude trvat MNOHO let, nez takovy akumulator uvidime v nejakem Samsungu, HTC apod. Nez velci vyrobci zacli davat 2000 mAh baterie, tak to taky trvalo miliardu let a povedlo se to v podstate az tak nejak pred rokem. To ja uz v roce 2006 mel ve svem founu 3500 mAh mrchu ;-)

 2. fliege (neregistrovaný)

  No, jelikož zatím není žádná nová komerčně nasazená technologie baterií, velikost je defaultně daná. A kapacita je úměrná velikosti akumulátoru. Takže 5000mAh není možné. Leda tak při nějakém nestandardním napětí, či velikosti zařízení

  • Možná je, někteří tam (Číňan) tam nalepí kde co.

  • W8 (neregistrovaný)

   jojo asi to bude GoldBaterry z Ebay

   2500mAh – super gold battery odlepíte gold nálepku a pod tým originál 1000mAh

   :D

  • Proč by to nebylo možné? V Razru Maxx mám 3300mAh, tak nevidím problém přidat nějakej ten milimetr tloušťky a dalších 1700mAh.

   Ony i ty originál aku jsou často made in china ;-)

  • stiinek: Ale jistě, že je to možné, to neříkáme, jen říkáme, že to asi nebude úplně tento případ. Ostatně, podívej se, kolik stojí kvalitní rozšiřující baterie (Mugen) a kolik miliarda rádoby baterek.

  • uni: no, fliege nad tebou tvrdí poměrně kategoricky že to není možné, a na něj to bylo mířené.

  • stiinek: ou, sorry

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).