Domů » Bleskovky » Chytrý náramek od HTC nebude pohánět Android Wear: Má být velmi odolný a vydržet tři dny

Chytrý náramek od HTC nebude pohánět Android Wear: Má být velmi odolný a vydržet tři dny

Úniky ze světa HTC nás poslední dobou pravidelně zásobuje na svém Twitteru @upleaks a vzhledem k jejich přesnosti můžeme brát na lehkou váhu ani jeho aktuální soupis parametrů, kterými má disponovat první zástupce nositelné elektroniky tchajwanského výrobce. O chytrých hodinkách HTC se spekuluje již více než rok, zřejmě však k jejich představení vůbec nedojde a naopak se dočkáme „pouze“ chytrého náramku.

Ten má být vyvíjen pod kódovým označením „Petra“ a že se jedná o náramek, prozrazují specifikace displeje – na úhlopříčce 1,8″ má být naskládáno 32 × 160 pixelů, čili se bude patrně jednat o úzký informační proužek. S tímto rozlišením by si platforma Andriod Wear zřejmě neporadila, náramek má pohánět vlastní platforma RTOS.

 
Takto měly údajně vypadat první chytré hodinky od HTC 

V jejích schopnostech nicméně nemají chybět funkce pro ovládání spárovaného mobilního telefonu (má podporovat Android 4.4 a vyšší a iOS 7.0 a vyšší) a některé funkce vlastní – budík, odpočet, stopky, ovládání hudby, dálkové ovládání spouště fotoaparátu, analýza spánku a sportovních aktivit, kalendář, počasí a tradiční notifikace příchozích a zmeškaných událostí.

 
Chytrý náramek zřejmě vzniká ve spolupráci s oděvní firmou Under Armour 

Párování s telefonem zajistí Bluetooth, náramek má obsahovat vlastní GPS čip, procesorem bude nízkonapěťový čip ST Micro STM32L151. Náramek o nízké hmotnosti 23 gramů má vydržet v provozu více než tři dny, o nabíjení se postará POGO pin nebo tradiční port USB. Odolnost má být pokryta certifikací IP57, splněn má být rovněž vojenský standard MIL-STD-810G.

  

Nabízen bude údajně ve třech velikostech (S/M/L) a ve dvou barevných variantách (Teal/Lime, Black/Blue Gray). Do prodeje se má dostat ještě tohle čtvrtletí, a přestože bude nabízen globálně, jako první jej bude možné zakoupit ve Spojených státech. Jeho představení očekáváme na březnovém veletrhu MWC v Barceloně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

 1. Johny (neregistrovaný)

  Už moc nevěřim že htc představí někdy něco kloudného, ale tak uvidíme. Třeba to bude mít slušnou tloušťku. Bohužel jsou to další hodinky u kterejch se nemyslí na to, že by je mohli chtít nosit i ženy. Nevim, na co ty firmy myslí, protože pokud má bejt majoritní skupina lidí co si to koupí ve fitness odvětví, tak jim půlka těhlech lidí uniká.

 2. sat.an (neregistrovaný)

  Ten titulek nedává moc smysl. Ten bazmek je velmi odolný a vydrží jen tři dny??? U odolné věci si výdrž představuji třeba 10 let.

  PS: než začnete prudit, pochopil jsem, že jde o výdrž baterie, což ovšem z konceptu nadpisu nejde poznat a fakticky je to fail….

 3. zkill (neregistrovaný)

  Tak s tím použitým procesorem (MCU) STM32 L1 to nebude žádný trhač asfaltu. Raději měli použít L0 když se ženou po maximální výdrži na baterie. Jinak je samozřejmě jasné, že do tohoto náramku nebude možné nahrávat vlastní aplikace. Na to Cortex-M3 prostě nemá dostatečný výkon.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).