Chytrý kohoutek od Moen lze ovládat gesty či hlasem. Cena je astronomická

u by moen smart faucet 1

Veletrh spotřební elektroniky CES, který se jako každý rok koná v americkém městě Las Vegas a kterého se naše redakce taktéž osobně účastní, přináší celou řadu zajímavých technologických inovací. Mezi ně patří i zařízení, o kterých byste si nikdy neřekli, že vůbec mohou být chytrá. Jednou z nich je bezesporu kohoutek od firmy Moen.

V době globální pandemie jsme se začali o každodenní hygienu zajímat více, což chytrý kohoutek U by Moen Smart Faucet reflektuje. Ten spatřil světlo světa už v loňském roce a přinesl nejen bezdotykové ovládání skrze gesta, ale také propojení s chytrou domácností v rámci ekosystémů Amazon Alexa a Google Home, včetně vlastní aplikace, například pro nastavení teploty vody.

u by moen smart faucet 2
Chytrý kohoutek U by Moen Smart Faucet

Letošní verze kohoutku U by Moen Smart Faucet je nicméně zase o krok dále. Kromě vypnutí a zapnutí proudu vody lze gesty upravovat i teplotu vody – mávnutím vlevo ji snížíte a mávnutím vpravo naopak zvýšíte. Nastavení teploty už tak nemusíte provádět skrze hlasový povel či aplikaci od výrobce (nicméně v ní můžete nastavit přesnou teplotu).

U by Moen Smart Faucet

Skrze hlasový povel kohoutek rovněž zvládne odměřit přesné množství vody, což může přijít vhod například při vaření. Zajímavou funkcí je také režim mytí rukou, který nejprve spustí vodu, poté proud na 20 sekund přeruší, aby šetřil vodu a umožnil vám namydlit si ruce, a následně vodu opět spustí.

Za chytrý kohoutek si pořádně zaplatíte

Kromě chytrých funkcí nabídne U by Moen Smart Faucet také minimalistický vzhled. Čím chytrý kohoutek ale rozhodně nepotěší, je cena – ta je stanovena na 675 dolarů, tedy nějakých 18 499 korun s daní.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku