Domů » Bleskovky » Chytré hodinky Samsung Gear nabídnou specialitu v podobě ohebného displeje

Chytré hodinky Samsung Gear nabídnou specialitu v podobě ohebného displeje

Na konceptu chytrých hodinek v současné době pracuje téměř každý z předních výrobců mobilní elektroniky. Vyjímku netvoří ani jihokorejský Samsung, který má podle nejnovějších spekulací představit své vlastní řešení v několika následujících týdnech. Této skutečnosti nahrává patentová přihláška, která kromě jiného odhaluje designový základ chytrých hodinek. Podle všeho se dočkáme nasazení ohebného panelu využívající technologie Youm, na jehož vývoji Samsung pracuje již delší dobu. Z přiloženého náčrtku je dále patrné, že pod displejem se bude nacházet dvojice ovládacích kláves, reproduktor a vypínací tlačítko.

   

Finální produkt zřejmě ponese komerční označení Galaxy Gear a poběží na náležitě upravené verzi operačního systému Android. Další podrobnosti se máme údajně dozvědět již 4. září v Berlíně, kde má zároveň dojít k oficiálnímu představení. Osobně jsem velice zvědavý, jak se výrobce popere s integrovaným akumulátorem a s tím spjatou výdrží, která je u podobných zařízení tohoto typu více než žalostná.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments