Domů » Bleskovky » Chytré hodinky Samsung Gear nabídnou specialitu v podobě ohebného displeje

Chytré hodinky Samsung Gear nabídnou specialitu v podobě ohebného displeje

Na konceptu chytrých hodinek v současné době pracuje téměř každý z předních výrobců mobilní elektroniky. Vyjímku netvoří ani jihokorejský Samsung, který má podle nejnovějších spekulací představit své vlastní řešení v několika následujících týdnech. Této skutečnosti nahrává patentová přihláška, která kromě jiného odhaluje designový základ chytrých hodinek. Podle všeho se dočkáme nasazení ohebného panelu využívající technologie Youm, na jehož vývoji Samsung pracuje již delší dobu. Z přiloženého náčrtku je dále patrné, že pod displejem se bude nacházet dvojice ovládacích kláves, reproduktor a vypínací tlačítko.

   

Finální produkt zřejmě ponese komerční označení Galaxy Gear a poběží na náležitě upravené verzi operačního systému Android. Další podrobnosti se máme údajně dozvědět již 4. září v Berlíně, kde má zároveň dojít k oficiálnímu představení. Osobně jsem velice zvědavý, jak se výrobce popere s integrovaným akumulátorem a s tím spjatou výdrží, která je u podobných zařízení tohoto typu více než žalostná.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

5 komentářů

  1. Skoda, ze to bude mit displej. Rad bych, aby nekdo dotahl k dokonalosti [odkaz]. Tedy notifikace, senzory, dlouha vydrz. Nepotrebuju do hodinek mluvit ani je poslouchat (hudbu) nebo surfovat na netu.

    • Dokonalý zajisté nejsou, ale ne každej naštěstí dělá z chytrých hodinek další mobil [odkaz]

    • Jj, o Cookoo jsem sveho casu premyslel, ale podle recenzi je trapi stejny nesvar jako zminene Citizeny – nespolehlive BT pripojeni. Coz povazuju za kritickou vlastnost notifikacnich hodinek. Pro Citizen navic hovori EcoDrive – solarni dobijeni akumulatoru (vyrazne proti je samozrejme cena, tedy oproti Cookoo).

    • Hoši, máme skoro smůlu. Já po MBW-150 marně čekám na dostatečného nástupce.

  2. Nj, blbe je, ze vyvojovy cyklus hodinek je o neco pomalejsi nez vyvojovy cyklus smartphonu… Ale trh ukazuje, ze zajem je (prodeje Pebble, i Cookoo a jinych „smartwatches“) tak snad se casem dockame:).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).