Domů » Bleskovky » Chytré hodinky od Microsoftu budou spolupracovat s Androidem a iOS

Chytré hodinky od Microsoftu budou spolupracovat s Androidem a iOS

O připravovaných chytrých hodinkách z dílny Microsoftu jsme toho zatím kromě několika kusých informací mnoho nevěděli. Server Forbes ale včera přinesl zprávu, která vrhá světlo alespoň na pár zajímavých detailů.

Předně, zařízení bude moci průběžně po celý den sledovat srdeční tep uživatele. Má při tom prý využívat zkušenosti z optického snímání, které Microsoft získal při vývoji Kinectu pro Xbox. I přes neustálé monitorování by měly hodinky vydržet dva dny na jedno nabití. Podlé nedávno zveřejněné patentové žádosti bude mít novinka zřejmě odnímatelné tělo, které se bude dát vsunout do nabíjecího docku. 


Patentový nákres chytrých hodinek od Microsoftu 

To nejzajímavější jsme si ale nechali na závěr. Chytré hodinky od Microsoftu si nebudou rozumět pouze s mobilními nebo stolními Windows, podle Forbesu totiž budou spolupracovat také s operačními systémy iOS a Android, které se zřejmě dočkají vydání obslužné aplikace.

Upřímně bychom nebyli ani moc překvapeni. Microsoft se pod Nadellovým vedením profiluje jako otevřená firma, která chce své produkty a služby dostat k co možná největšímu množství zákazníků, i když tomu jejich regionální dostupnost zatím moc neodpovídá. V Redmondu jsou si dobře vědomi síly uživatelských základen obou konkurenčních platforem, tak proč jí nevyužít ve vlastní prospěch?

Datum odhalení chytrých hodinek zatím neznáme, Forbes ale spekuluje už o letošním létě. Microsoft by si měl ostatně pospíšit, sám totiž moc dobře ví, že rozjetý vlak se těžko dohání.

Miroslav Havlíček

9 komentářů

 1. Dva dny na nabití jsou prostě málo. O své současné hodinky se nemusím zajímat dva roky. Vzhledem k množství funkcí bych byl ochoten akceptovat tak 5-7 dní výdrže. Méně rozhodně ne. Ať mají klidně vodotrysk…

  • Petr (neregistrovaný)

   Tak v dnešní době vydrží právě tuto dobu 5-7 dní pebble

 2. „budou spolupracovat s Androidem a iOS“ – no samozřejmě že budou spolupracovat, uživatelů WP zase tolik není aby se to dalo prodávat ve velkém.

  • MS se z prodeje licencí přeorientovává na poskytování služeb, takže je to logický krok. A rozhodně lepší než třeba slavné Samsung Galaxy Gear, které fungují jen s vybranými modely…

 3. Tak s tím se dá souhlasit …

 4. Tomáš Slavíček

  No vzhledem k tomu, že WP 8.1 zatím nemají API pro přístup k notifikacím, ke čtení SMS ani příjmu/odmítnutí hovoru apod. Tak bude docela fajn, když budou spolupracovat s Androidem a iOS :)

  • Předpokládám, že MS má přístup ke všemu a ne jen k API pro běžné vývojáře, takže oni to asi budou umět vyřešit.

   Podpora pro ostatní systémy mi z pohledu MS a jejich multiplatformní strategii připadá správná.

 5. Dle mého skromného názoru by zařízení jako jsou nositelná zařízení by měla být vždy multiplatformní, nehledě na výrobci. A ne se starat, které hodinky atd pracují se kterým systémem, nebo dokonce s konkrétním telefonem.

 6. Kéž by vypadaly podobně jako hodinky od Kairos. Design drtivé většiny dnešních chytrých hodinek je hrozný :/

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).