Domů » Bleskovky » Chytré hodinky od Louis Vuitton nešetří luxusem. Nabídnou nejrychlejší procesor

Chytré hodinky od Louis Vuitton nešetří luxusem. Nabídnou nejrychlejší procesor

Módní značka Louis Vuitton je známá především ženám a to ze zcela jiných důvodů, než je výroba nositelných zařízení. Louis Vuitton pravděpodobně vycítil příležitost a na trh uvedl chytré hodinky Tambour Horizon, jež navazují na stejnojmenný model z roku 2017 a běží na platformě Wear OS. Ta sice není nejrozšířenější, nicméně se může pochlubit širokou škálou zařízení. Tambour Horizon ale nejsou jen drahým kouskem elektroniky na ozdobu.

Luxus na povrchu, výkon na rozdávání

Největší změnou oproti předchůdci je použitý procesor, kterým je Qualcomm Snapdragon Wear 3100. To není až tak překvapivá zpráva vzhledem k tomu, že právě ikonická módní značka byla zmíněna při představení nového počinu od Qualcommu. Baterie o velikosti 300 mAh zajistí výdrž až 5 dní při použití úsporného režimu zobrazujícího pouze čas. Nechybí ani 1,2″ AMOLED displej s rozlišením 390 x 390 pixelů, 1 GB RAM a 8 GB vnitřní paměti. Pochopitelně jdou provádět také platby skrze Google Pay díky přítomnosti NFC.

Tělo hodinek je keramické, což kromě odolnosti nabídne také trochu toho luxusu. Oproti konkurenci pak Tambour Horizon nabídnou možnosti přizpůsobení vlastních ciferníků, aplikaci My Trips s užitečnými tipy pro cestovatele nebo 24hodinový prstenec okolo displeje s indikátorem dne a noci, který je aktivní i v případě, kdy hodinky právě nepoužíváte. Co Louis Vuitton neoznámil, je cena – pravděpodobně se bude jednat o podobnou cenovku, jakou měl předchůdce, což je astronomických 2 500 dolarů (cca 57 000 korun).

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

5 komentářů

  1. Mam hodně podobné designer hodinly a nemůžu to doporučit nikomu. Jsou sice pěkné na pohled, ale hrozně nepraktické. U stolu je vždycky musim sundat, protože děsně zavazí, furt o ně někde zachytávam, takže k když to má safírový sklo? je už z jedný strany odšrkabaný.

    • Tak to urcite nemas safir, ale nejakou umelou sragoru a la epl voc, ktera si na safir hraje.

  2. A co je na té cenovce jako divného? Každý kdo se byl aspoň jednou mrknout do prodejny LV ví jaké jsou tam ceny. To se neplatí až tak moc za výrobek jako takový, ale za značku. A je jedno jestli je ta značka vyražená na papírových kapesníčcích (cca 45 eur), zrcátku do kabelky (180 eur) nebo malém papírovém zápisníku do kabelky o velikosti cca 5×7 cm za 240 eur…

  3. Prý nabídnou nejrychlejší procesor. Říkám si, wow, spolupráce s Apple a pak v textu čtu… ? Redakce, neměla by jsi lhát.

    • Ono je někde nějaké výkonové srovnání proceosru od qualcommu a toho od Apple, že víš, že Apple je lepší? Můžu poprosit o důkaz?
      Není to spíš ve fází čuniho vlhký sen? Pokud vím, tak se mluvilo o tom, že apple procesor v hodinkách je na úrovni mobilního Apple A5, což teda žádný trhač asfaltu není. Nejsi ty čuni zase úplně mimo?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).