Chytré hodinky od Louis Vuitton nešetří luxusem. Nabídnou nejrychlejší procesor

Módní značka Louis Vuitton je známá především ženám a to ze zcela jiných důvodů, než je výroba nositelných zařízení. Louis Vuitton pravděpodobně vycítil příležitost a na trh uvedl chytré hodinky Tambour Horizon, jež navazují na stejnojmenný model z roku 2017 a běží na platformě Wear OS. Ta sice není nejrozšířenější, nicméně se může pochlubit širokou škálou zařízení. Tambour Horizon ale nejsou jen drahým kouskem elektroniky na ozdobu.

blankLuxus na povrchu, výkon na rozdávání

Největší změnou oproti předchůdci je použitý procesor, kterým je Qualcomm Snapdragon Wear 3100. To není až tak překvapivá zpráva vzhledem k tomu, že právě ikonická módní značka byla zmíněna při představení nového počinu od Qualcommu. Baterie o velikosti 300 mAh zajistí výdrž až 5 dní při použití úsporného režimu zobrazujícího pouze čas. Nechybí ani 1,2″ AMOLED displej s rozlišením 390 x 390 pixelů, 1 GB RAM a 8 GB vnitřní paměti. Pochopitelně jdou provádět také platby skrze Google Pay díky přítomnosti NFC.

blank

Tělo hodinek je keramické, což kromě odolnosti nabídne také trochu toho luxusu. Oproti konkurenci pak Tambour Horizon nabídnou možnosti přizpůsobení vlastních ciferníků, aplikaci My Trips s užitečnými tipy pro cestovatele nebo 24hodinový prstenec okolo displeje s indikátorem dne a noci, který je aktivní i v případě, kdy hodinky právě nepoužíváte. Co Louis Vuitton neoznámil, je cena – pravděpodobně se bude jednat o podobnou cenovku, jakou měl předchůdce, což je astronomických 2 500 dolarů (cca 57 000 korun).

Autor článku blank
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku