Domů » Bleskovky » Chytré hodinky Galaxy Gear míří na český trh: Kdy a za kolik se začnou prodávat?

Chytré hodinky Galaxy Gear míří na český trh: Kdy a za kolik se začnou prodávat?

Samsung příští týden uvede na český trh chytré hodinky Galaxy, které byly představeny na veletrhu IFA v Berlíně. Ve zkratce je lze popsat jako prodlouženou ruku vašeho smartphonu. Jejich konstrukce se skláda z kombinace kovu a plastu, což má mít za následek jejich pohodlné nošení. Technické parametry zahrnují 1,63“ Super AMOLED displej s rozlišením 320 x 320 obrazových bodů, jednojádrový procesor s taktem 800 Mhz, 512 MB operační paměti a interní úložiště schopné pojmout maximálně 4 GB dat.

Spojení s chytrým telefonem bude probíhat skrze Bluetooth ve verzi 4.0 (LE). Díky integrovanému reproduktoru a mikrofonu půjde s hodinkami dokonce telefonovat. Otázkou však zůstává, zda se najde uživatel, který tuto funkci využije, protože hodinky při volání budete muset držet u ucha, což bude vypadat přinejmenším zvláštně. Jak jsme měli možnost si vyzkoušet, využít během volání můžete i hlasitého handsfree na telefonu, což pak ale trochu postrádá smysl. Co se týče uživatelského rozhraní, Samsung se rozhodl vsadit na barevnou jednoduchost a přehlednost.

Galaxy Gear se na našem trhu začnou prodávat od příštího týdne za poměrně vysokou cenu 7 699 Kč včetně DPH (kde koupit nejlevněji?). Nejprve pouze v černé barvě, od listopadu pak i v bílé, bílo-zlaté a oranžové verzi.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).