Domů » Bleskovky » Chytré hodinky Galaxy Gear míří na český trh: Kdy a za kolik se začnou prodávat?

Chytré hodinky Galaxy Gear míří na český trh: Kdy a za kolik se začnou prodávat?

Samsung příští týden uvede na český trh chytré hodinky Galaxy, které byly představeny na veletrhu IFA v Berlíně. Ve zkratce je lze popsat jako prodlouženou ruku vašeho smartphonu. Jejich konstrukce se skláda z kombinace kovu a plastu, což má mít za následek jejich pohodlné nošení. Technické parametry zahrnují 1,63“ Super AMOLED displej s rozlišením 320 x 320 obrazových bodů, jednojádrový procesor s taktem 800 Mhz, 512 MB operační paměti a interní úložiště schopné pojmout maximálně 4 GB dat.

Spojení s chytrým telefonem bude probíhat skrze Bluetooth ve verzi 4.0 (LE). Díky integrovanému reproduktoru a mikrofonu půjde s hodinkami dokonce telefonovat. Otázkou však zůstává, zda se najde uživatel, který tuto funkci využije, protože hodinky při volání budete muset držet u ucha, což bude vypadat přinejmenším zvláštně. Jak jsme měli možnost si vyzkoušet, využít během volání můžete i hlasitého handsfree na telefonu, což pak ale trochu postrádá smysl. Co se týče uživatelského rozhraní, Samsung se rozhodl vsadit na barevnou jednoduchost a přehlednost.

Galaxy Gear se na našem trhu začnou prodávat od příštího týdne za poměrně vysokou cenu 7 699 Kč včetně DPH (kde koupit nejlevněji?). Nejprve pouze v černé barvě, od listopadu pak i v bílé, bílo-zlaté a oranžové verzi.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *