Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Chytré brýle Google Glass nekončí: Brzy má dorazit druhá verze a pracuje se i na třetí

Chytré brýle Google Glass nekončí: Brzy má dorazit druhá verze a pracuje se i na třetí

Začátkem letošního roku ukončil Google program Explorer, díky kterému si mohli softwaroví vývojáři zakoupit brýle Google Glass. Tento program fungoval téměř tři roky a brýle se prodávaly za 1500 amerických dolarů (cca 40 000 Kč). Google po ukončení oznámil, že se rozhodně nejedná o konec celého vývoje, jen prý brýle potřebují více času na prosazení se mezi koncovými uživateli.

 

Generální ředitel italské společnosti Luxottica, Massimo Vian, nyní přišel s prohlášením, že společnost aktuálně spolupracuje s Googlem na výrobě nové verze brýlí Glass. Vian neřekl přesný termín, kdy bude nová verze představena, ale dle jeho slov bychom se měli dočkat již brzy. Zároveň dodal, že se již údajně pracuje na vývoji třetí verze brýlí.

Pod společnost Luxottica, která spolupracovala na vývoji první generace Google Glass, patří značky Oakley a Ray-Ban, které jsou známé po celém světě. Jakých vylepšení se dočkáme u nových brýlí, si netroufáme odhadovat. Jedním z kandidátů na vylepšení je především výdrž baterie. Doufejme, že se alespoň dočkáme volného prodeje i mezi koncovými zákazníky a ne jen omezené distribuce mezi vývojáři.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

2 komentáře

  1. Martin (neregistrovaný)

    „Pod společnost Luxottica, která spolupracovala na vývoji první generace Google Glass, patří značky Oakley a Ray-Ban,“

    Takze hlavna funkcia…modny doplnok

    • Vojta (neregistrovaný)

      Pokud se na design vybodnou a budou hnusný, jednoduše o ně nikdo mít zájem nebude.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel