Domů » Bleskovky » Chytré auto od T-Mobile slaví druhé narozeniny a vstupuje do Polska

Chytré auto od T-Mobile slaví druhé narozeniny a vstupuje do Polska

Pilotní projekt Chytrého auta v České republice dal zelenou spuštění v dalších evropských zemích. Po Německu a Rakousku mohou nyní svá auta nachytřit i řidiči v Polsku. Služba Chytré auto byla v Česku spuštěna před dvěma roky, konkrétně 1. prosince 2016, a čeští řidiči s její podporou denně uskuteční 5 400 jízd po celé České republice.

Chytré auto slaví druhé narozeniny

Po dvou letech fungování služby Chytré auto v České republice spustil Deutsche Telekom službu od 18. prosince letošního ruku už na čtvrtém evropském trhu, a sice v Polsku. Pokud majitelé vozů chtějí vědět, zda jejich děti nepřekračují rychlost, když si půjčují auto, jestli už jsou všechny vozy z jejich vozového parku v garážích nebo už nechtějí ztrácet čas hledáním auta na parkovišti, naleznou řešení ve službě Chytré auto. „Řidiči nejvíce oceňují jednoduchost celého řešení, kdy zprovoznění zvládne skutečně každý. Vnímají větší míru zabezpečení vozu a celkově mají povědomí, co se děje s jejich často druhým nejhodnotnějším majetkem. Pod kontrolou mají celou řadu věcí. Dozvědí se něco o svém stylu jízdy, mají přehled o všech cestách, které aplikace promítne do mapy. Zároveň vědí, kolik kilometrů a za jak dlouho ujeli, včetně průměrné i maximální rychlosti,“ říká Otakar Mráz, senior manažer DT Connected Car Hub, jehož tým řídí zavádění produktu v celé Evropě.

Chytré auto od T-Mobile: vše o vašem voze na displeji smartphonu (recenze)

K oceňovaným funkcím patří také orientační diagnostika poruch, kontrola stavu autobaterie a upozornění při nízkém stavu nabití a upozornění při odtahu auta, otřesech, vyjmutí zařízení či výjezdu z vyznačené oblasti.

Chytre auto

K rozšíření služby přispěla také řada novinek, a sice spuštění verze poskytující možnost vytvoření Wi-Fi sítě a také asistenční služba v ceně, která zahrnuje asistenci, odtah či náhradní automobil v Česku a v zemích EU. „Zákazníci s námi své zkušenosti často sdílí a za to jsme rádi, hodně nám to pomáhá. Podnikatelé si velmi pochvalují jednoduchý report jízd s rozdělením na soukromé a pracovní cesty, kdy mají díky aplikaci ideální podklad pro knihu jízd svého vozového parku. Už se ale také stalo, že díky notifikaci o otřesech zaparkovaného vozu se řidič včas dostal ke svému vozu, překvapil zloděj a zabránili tak jeho krádeži,“ dodává Otakar Mráz a doplňuje, že v nastávajícím roce se chystá společnost uvést na trh další novinky reagující na požadavky uživatelů.

Službu najdete i v Maserati nebo Rolls Royce

Statistiky ukazují, že nejvíce jízd je realizovaných překvapivě až ve 20 hodin, další špičky jsou v 7 hodin ráno a v 17:00 navečer. Průměrná jízda je přitom dlouhá 17 km a polovina jízd je kratších než 6 km. Za den uživatelé Chytrého auta uskuteční 5 400 jízd po celé České republice. Průměrný rok výroby vozidel s instalovaným zařízením je 2010, přičemž nejstarší vůz s OBD portem je z roku 2001. Nejvíce jsou zastoupené vozy značky Škoda (29 %) a Volkswagen (16 %), první trojici doplňují vozy Ford (9 %). Svého zástupce však mají i Rolls Royce, Maserati nebo Maybach.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

2 komentářů

  1. To tak, pripojit si do OBD neco, co je trvale pripojeno k internetu. Dekuji nechci.

  2. Bohuzel se stalo to, co jsem psal prvni den spusteni sluzby… napad dobry, potencial perfektni, ale T-Mobile to zabil svoji neschopnosti. Vetsina uzivatelu pouziva Mojio rozhrani misto toho T-Mobile, protoze v tom DEMO Mojio je vic fci jak v plne app od TMO. Nikdo v TMO neposloucha prani zakazniku, pritom by to nic nestalo, jen naklady na programatory, kteri tam ocividne sedi a prdlajs delaji, jelikoz se za dva roky sluzba nela ani o krok. :(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).