Domů » Bleskovky » Chystá se ambiciózní příběhová hra ze světa Marvelu. Pod dohledem bývalé ředitelky Naughty Dog

Chystá se ambiciózní příběhová hra ze světa Marvelu. Pod dohledem bývalé ředitelky Naughty Dog

Amy Hennig, bývalá kreativní ředitelka studia Naughty Dog, již nějakou dobu vede Skydance New Media, herní studio pod hlavičkou stejnojmenné americké produkční společnosti. Informace o prvním plnohodnotném projektu drželi tvůrci dlouhou dobu pod pokličkou. Mírně ji nadzvedli až nyní, díky čemuž víme, že ve Skydance vzniká nákladná příběhová hra ze světa Marvelu.

Marvel Skydance

S důrazem na příběh

O ambiciózním projektu však nadále víme poměrně málo. Podle Skydance se jedná o příběhovou akční adventuru s originálním příběhem a svěžím pohledem na Marvel Universe. Na informace o datu vydání, platformách či zúčastněných superhrdinech si ale budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Amy Hennig po odchodu ze studia Naughty Dog, kde stála u zrodu série Uncharted, přesídlila do Visceral Games, kde několik let pracovala na později zrušené Star Wars hře s kódovým označením Ragtag. V čele studia Skydance New Media stojí od jeho vzniku v listopadu 2019.

Hravý Marvel

S videohrami s licencí Marvelu se v posledních letech roztrhl pytel. Ve studiu Insomniac vzniká kromě pokračování Spider-Mana také herní adaptace Wolverina, zatímco příznivci taktických RPG se mohou těšit na Marvel’s Midnight Suns od studia Firaxis – tvůrců XCOMu či Civilizace.

Tip: PlayStation je zaslíbený superhrdinům. V přípravě je Wolverine i pokračování Spider-Mana

Před několika dny vyšla – dle kritiků zdařilá – herní adaptace Guardians of the Galaxy, kterou si vydavatelství Square Enix alespoň částečně napravilo reputaci po nepříliš povedených Avengers.

 

Aktualizace 2. 11.:  Nespecifikovanou roli ve hře ztvární herečka Janina Gavankar (Battlefront II, Forspoken).

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

2 komentářů

  1. Marvel a inteligentní příběh, to moc nejde dohromady.

    • Mně všechny jejich filmy smysl dávali a pochopil jsem je. Pokud ty ne, měl bys hledat vinu u sebe a vyhledat odbornou pomoc.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).