Domů » Bleskovky » HTC s Microsoftem spolupracuje na nových smartphonech s Windows 10 Mobile (spekulace)

HTC s Microsoftem spolupracuje na nových smartphonech s Windows 10 Mobile (spekulace)

HTC a Microsoft mají za sebou část společné mobilní historie. Tchajwanský výrobce si v podstatě vytvořil jméno na chytrých telefonech se systémem Windows Mobile, následně jako jeden z prvních přispěchal se smartphony postavenými na platformách Windows Phone 7 a 8. V posledních letech se však partnerství obou gigantů nijak nerozvíjelo, posledním telefonem od HTC s mobilními Windows je HTC One (M8) z roku 2014, který se navíc prodával pouze v USA.

htcm8winodws

Možná se však opět schyluje k bližší spolupráci. Naznačuje to inzerát na stránkách Microsoftu nabízející pracovní místo ředitele účetního managmentu na Tchajwanu, mezi jehož pracovní povinnosti má mimo jiné patřit vedení všech aspektů prodejů a byznysových záležitostí týkajících se společnosti HTC, ta je v inzerátu označena za jednoho ze tří nevětších partnerů Microsoftu v oblasti mobilních zařízení. Místo má zájemci zajišťovat komunikaci s vysokými představiteli společnosti, přičemž jedním z cílů je vybudovat silné produktové portfolio zaměřené na uživatelské scénáře kolem systému Windows 10 Mobile a službami Microsoftu v kombinaci se zařízeními tchajwanské značky.

HTC bylo v nedávných prezentacích Microsoftu uváděno mezi partnery pro výrobu smartphonů se systémem Windows, avšak dosud jsme se žádné novinky nedočkali; možná kvůli nepříznivé finanční situaci a nejisté budoucnosti mobilní platformy Microsoftu s klesajícím podílem. Je však možné, že Microsoft skomírající HTC k výrobě dlaždicových smartphonů finančně motivoval, a tudíž by mohla být dohoda výhodná pro obě strany. To už ale zacházíme do divokých spekulací, které odhalí až budoucnost.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments