HTC s Microsoftem spolupracuje na nových smartphonech s Windows 10 Mobile (spekulace)

HTC a Microsoft mají za sebou část společné mobilní historie. Tchajwanský výrobce si v podstatě vytvořil jméno na chytrých telefonech se systémem Windows Mobile, následně jako jeden z prvních přispěchal se smartphony postavenými na platformách Windows Phone 7 a 8. V posledních letech se však partnerství obou gigantů nijak nerozvíjelo, posledním telefonem od HTC s mobilními Windows je HTC One (M8) z roku 2014, který se navíc prodával pouze v USA.

htcm8winodws

Možná se však opět schyluje k bližší spolupráci. Naznačuje to inzerát na stránkách Microsoftu nabízející pracovní místo ředitele účetního managmentu na Tchajwanu, mezi jehož pracovní povinnosti má mimo jiné patřit vedení všech aspektů prodejů a byznysových záležitostí týkajících se společnosti HTC, ta je v inzerátu označena za jednoho ze tří nevětších partnerů Microsoftu v oblasti mobilních zařízení. Místo má zájemci zajišťovat komunikaci s vysokými představiteli společnosti, přičemž jedním z cílů je vybudovat silné produktové portfolio zaměřené na uživatelské scénáře kolem systému Windows 10 Mobile a službami Microsoftu v kombinaci se zařízeními tchajwanské značky.

HTC bylo v nedávných prezentacích Microsoftu uváděno mezi partnery pro výrobu smartphonů se systémem Windows, avšak dosud jsme se žádné novinky nedočkali; možná kvůli nepříznivé finanční situaci a nejisté budoucnosti mobilní platformy Microsoftu s klesajícím podílem. Je však možné, že Microsoft skomírající HTC k výrobě dlaždicových smartphonů finančně motivoval, a tudíž by mohla být dohoda výhodná pro obě strany. To už ale zacházíme do divokých spekulací, které odhalí až budoucnost.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. Fotw (neregistrovaný)

  Myslim ze bez sakra velke financni motivace by do toho HTC neslo. Jsou radi s tim co maji a neslavne vysledky 10tek za dalsi dluhy navic nestoji.

  • Petrohrad

   W10 si vedou dobře. Ještě aby ne, když jsou zadarmo. Mobilní verze ještě nebyla pořádně uvedena na trh (ty tři modely v současnosti nepočítám).

   • Fore (neregistrovaný)

    Zájem o ně ale prostě a jednoduše není – nevydělali by na tom ani halíř.

  • RadekLaz

   Zato s Androidem si vede HTC velice dobře!!! Chyba bude někde jinde.
   Naopak si myslím, že kdysi inovativní HTC může vnést do W telefonů trošku jiný styl než Nokia a to by se mohlo lidem líbit. Já jsem byl s jejich telefony spokojený (Rose, Diamon I, Diamond II, 8X).
   Problém prodeje W10M telefonů je ve špatné dostupnosti a reklamě. Když už v obchodě jsou, tak jsou někde bokem. Všude kde přijdu Svítí na mě iStore, Samsung a nebo Sony. To nemluvím o špatné reklamě, kterou vybudovala média (hodně díky idiotům využívajícím insider program) a musím říct, že dost nezaslouženě. Stačí si přečíst poslední články na největším českém bulváru „iDnes“.

   • SmetyCZ

    Přesně tak, ta prezentace stojí za vyliž. Alza (Plzeň) – z 550/950/950XL běžela jenom L550. Ostatní nebyly ani zapnuté (a na těch kabelech napojené byly…). A to nebyla náhoda, teď jsem tam byl asi 4x za dva týdny a pořád to samý.

    Nevěřím, že kdyby si MS nedupl, tak by s tím Alza něco neudělala.

   • Mr. Arakin (neregistrovaný)

    MS muze dupat kolik chce, kdyz si mrtvy system koupi jenom par blaznu bez smyslu pro realitu. Alzu, jako vsechny prodejce zajima zisk, nebude delat propagaci necemu, co nikdo nechce. Je to jednoduche, cemu na tom nerozumis?

   • Fore (neregistrovaný)

    Nevede, ale nepotřebuje další systém, který je na tom snad ještě hůř, což se výdělečnosti týče….

   • MS prodává na Alze jenom telefony?

   • (resp. Alza prodává z MS produktů jen telefony? Už píšu jak tatar…)

   • LubiCzech

    HELE, nezajišťuje v Alze propagaci v showroomu výrobce zařízení?
    Výrobce platí za místo v showroomu a za služby s tím spojené.
    V Alze funguje showroom jako tržnice, každý si může zaplatit stánek .

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *