Chybí vám v iOS 6 Google Mapy? Zkuste jejich webovou verzi

Spousta uživatelů se po včerejším představení nové verze iOS 6 rozhodla, že nové funkce prostě musí vyzkoušet a svá jablečné zařízení různými cestami protlačili mezi vývojářské. Ostatně „obchod“ s vývojářskými ID je velice výnosný byznys a přes Google najdete desítky služeb, které vám za několik USD zařadí UDID číslo iPhonu či iPadu do developerského programu.

blank blank blank 
Mobilní verze Google Map poslouží celkem dobře, a nabízí se i aplikace Mapy.cz od Seznamu 

Jednou z největších překážek v první beta verzi iOS 6 jsou nové mapy od Applu (respektive TomTomu), které nejsou až tak podrobné a v České republice zcela chybí vrstva se zastávkami MHD, což je pro spoustu uživatelů překážkou. Samostatná aplikace Google Mapy prozatím na App Store dostupná není, ale pokud se bez těchto mapových podkladů neobejdete, není nic jednoduššího, než ve webovém prohlížeči zadat adresu http://mapy.google.cz. Mobilní verze Google Map sice nenabízí tak komplexní funkcnionalitu jako defaultní aplikace pro iOS 5.x, ale pro základní navigaci a nasměrování poslouží dobře. A nabízí se také alternativa v podobě aplikace Mapy.cz, kterou si zdarma můžete stáhnout na App Store.

Za tip na námět pro bleskovku děkujeme Davidu Kolečkářovi

Autor článku blank
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku