Domů » Bleskovky » Chybí vám u elektromobilu vůně benzínu? Ford představil parfém, který vám ji nahradí

Chybí vám u elektromobilu vůně benzínu? Ford představil parfém, který vám ji nahradí

Do výroby elektromobilů se již pustily i tradiční automobilové značky. Chtě nechtě, vzhledem k přísným emisním limitům a společenskému naladění, které výrazně propaguje udržitelnost a neznečišťování přírody, přivedl Ford na trh svůj Mach E. 

ford mach e 2
Ford Mustang Mach-E

Dle průzkumu, který si automobilka nechala udělat, bude po pořízení elektromobilu jednomu z pěti řidičů chybět vůně benzínu. Ford se na tyto obavy rozhodl reagovat po svém – nechal si vyrobit parfém, který má evokovat právě vůni benzínu. 

gas station 3

Samotná esence samozřejmě nevoní čistě jako palivo, dle automobilky má i prvky gumy, kouře a zvířecího prvku, jenž odkazuje na legendární podobiznu koně v logu modelu Mustang. Ačkoliv samotné ingredience nevzbuzují příliš velká očekávání, celkově prý vůně, nazvaná Mach Eau, nos potěší. Parfém je aktuálně dodáván spolu s Fordem Mach E GT. 

Ford Mach Eau

Vůně by prý měla vydržet dostatečně dlouho na to, aby i největší příznivci spalovacích motorů přišli na chuť tichému chodu elektromotoru, u kterého neucítí ikonickou vůni paliva při tankování.

David Preiss

6 komentářů

 1. Cha chá, tak to je typický ford, dojebou totálně chladící systém ale na vůni benzínu si najdou čas :-) … proč má to elektrické auto nádrž na benzín? – „No to je zásobník na voňavku, přímé vstřikování do kabiny, spotřeba 2 litry na sto km“

  • jestli budou dál dělat podobné průzkumy mezi americkými spotřebiteli můžeme se těšit i na na speciální lepkavou hmotu imitující motorový olej, kterou můžete pohodlně nastříkat všude pod kapotu a těšit se z toho, jak se na ní za provozu lepí svinstvo :-) subwoofer pak v umělém výfuku bude imitovat dunivý zvuk ze kterého má nutně každý velikou radost kdykoliv jej vyloudíte na křižovatce při dravé akceleraci z nuly na 25 kmh :-) jediný kdo pochopil o čem je elektromobilita je asi fakt jen ta Tesla která řeší další generaci FSD Tesla Vision a ne tyhle nesmysly.

 2. Kdyby radej udělali pořádný praktický velký rodinný auto kombi s velkým dojezdem.
  Místo displejových zbytečností a voňavek dali pořádný baterky aby se s tím dalo dojet třeba z Brna do Košic na Rušňoparádu…
  Jen samá nepraktický auta do kterejch nic nenaložím a/nebo mající mizernej dojezd.
  Hlavně že to má milou krávovin, WWW, asistentů, omezovačů, doporučovačů, hlásičl a sledovačů – a jiných zbytečností bez kterých auto lze provozovat.

  • Na jednu stranu se lidi jako ty stezuji, ze jsou elektromobily drahe a na druhou by si tam “prali” 3x takovou baterku, aby to auto bylo jeste drazsi…

 3. Když začínaly čtečky e-knih, taky na ně někdo vyráběl vůni tiskařské barvy s lepidlem.

 4. Karel Endler
  Jenže v tý době (a ani nyní) nikdo nezakazuje knihy, na rzdíl o aut. Dovoluju si tvrdit, že na placičku je dostupných méně „knih“ než klasických knih. Takže tištěným knihám, doufám, brzký zánik nehrozí.
  Tj každý si může vybrat jes¨tli bude zírat do placičky na baterky, nebo bude zírat do klasicky vázané knihy.

  U auta již na výběr není, soudruzi politici řekli Schluss… auto möglich už jen na baterky mit Der Grüne Punkt!!!
  Takže zde moc „na výběr“ není

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).