Domů » Bleskovky » Chyba ve Windows 10 způsobuje snížení grafického výkonu. Víme, jak ji odstranit

Chyba ve Windows 10 způsobuje snížení grafického výkonu. Víme, jak ji odstranit

Někteří hráči v poslední době na různých fórech reportují, že Herní režim ve Windows 10 má negativní vliv na herní výkon některých grafických karet. Konkrétně podle nich režim „zlobí“ na kartách AMD i Nvidie, jako je Radeon RX 5700 XT, RX 480 a R9 290 nebo GTX 980 a GTX 1080 Ti.

Windows 10 Game Mode
Herní režim ve Windows 10

Hráči konkrétně zaznamenávají u populárních her jako Call of Duty: Warzone (a dalších titulů této řady), League of Legends nebo Destiny 2 náhlý propad snímkové frekvence, chvilková „zamrznutí“ a další plynulost hraní narušující projevy.

V tuto chvíli není jasné, jak Herní režim, který má jinak zajišťovat lepší herní výkon a stabilitu (tím, že systém jim alokuje více prostředků), potíže způsobuje. Divize AMD pro grafické karty Radeon Technologies Group nicméně ústy svého zaměstnance sdělila, že její inženýři se problémem zabývají. Zástupci Nvidie ani Microsoftu se k věci zatím nevyjádřili.

Řešení? Dočasně režim vypněte

Problém pravděpodobně souvisí s určitými ovladači nebo aktualizacemi systému, takže by k jeho vyřešení měl stačit jednoduchý softwarový update. Než se tak (doufejme) stane, z preventivních důvodů doporučujeme Herní režim vypnout (prostřednictvím nabídky Nastavení – Hraní – Herní režim).

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.

Diskuze k článku

  1. Jo Windows 10 mají minimálně 3 skvělá vylepšení, která se musí vypnout, aby se dalo normálně hrát. Xbox režim, game dvr apod.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).