Domů » Bleskovky » Chrome OS bude spouštět aplikace pro Android: První čtyři lze stáhnout již nyní

Chrome OS bude spouštět aplikace pro Android: První čtyři lze stáhnout již nyní

Na letošní červnové konferenci I/O představil Google projekt nazvaný App Runtime for Chrome (beta), který si klade za cíl spouštět aplikace vytvořené pro operační systém Android na cloudovém systému Chrome OS. Neočekávejte však, že se najednou v Chrome OS objeví Google Play Store, ze kterého bude možné libovolnou aplikaci nebo hru pro Android nainstalovat. 

  

Veškeré programy je zapotřebí pro běh pod Chrome OS upravovat a tak bude k jejich převodu docházet postupně, první čtyři vlaštovky představil Google na svém Blogu. Jedná se o jazykovou výukovou aplikaci Duolingo, populární program na tvorbu poznámek Evernote, čtecí výukový program pro děti Sight Words a konečně aplikaci pro tvorbu krátkých videí Vine. Všechny tyto aplikace jsou k dispozici ve vlastním obchodě Chrome a vypadají zcela identicky jako verze pro Android.

 

Google spolupracuje s širokou skupinou vývojářů, s jejichž pomocí by měl počet androidích aplikací pro Chrome OS rozšířit. Pro tyto účely spustil webový formulář, do nějž mohou lidé (včetně samotných vývojářů) uvádět, které aplikace by na Chrome OS rádi viděli. Hromadná invaze aplikací z Androidu na Chrome OS se tak nejspíše konat nebude, jejich přechod bude velmi pozvolný.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

 1. miki (neregistrovaný)

  Podle této logiky lze v Chrome OS spouštět aplikace pro Windows nebo Mac OS. Stačí je pro běh pod Chrome OS upravit…

  • НКВД (neregistrovaný)

   A nebo investovat trochucasu, nainstalovat linux misto ChromeOS a pouzivat jakejkoliv software psanej pro linux

   [odkaz]

  • lerion (neregistrovaný)

   Proč bych si kupoval Chromebook, když bych si tam pak instaloval Linux?

  • НКВД (neregistrovaný)

   Protoze je levnej, dostupnej a Chrome OS je linuxovy jadro s bezicim prohlizecem Chrome (resp. upravenym)? a Pres Linux pak jde spoustet i ten slavny Chrome OS ve Virtual Boxu… Neni lepsi mit tech moznosti vic?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).