Domů » Bleskovky » Chrome OS brzy přinese podporu rozdělení obrazovky u aplikací pro Android

Chrome OS brzy přinese podporu rozdělení obrazovky u aplikací pro Android

Systém Chrome OS se dokázal adaptovat na zařízení 2 v 1, čehož využil nejen Google se svým Pixelbookem, ale i další výrobci Chromebooků. Pro pohodlnou práci s dotykovým displejem implementoval Google do systému tabletový režim, který se v některé z příštích verzí naučí poměrně zásadní funkci – split screen u aplikací pro Android.

Režim rozdělené obrazovky pro dvě aplikace aktuálně funguje pouze u webových aplikací, podpora u aplikací pro Android se však stala součástí posledního Canary sestavení. Je však nutné mít aktivovaný tabletový režim a mít povolenu experimentální funkci chrome://flags/#enable-split-view. Režim rozdělené obrazovky pak funguje následujícím způsobem.

Předpokládáme, že Google přidá tuto funkci do ostré verze Chrome OS v následujících měsících.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. To už viac ani nemohli okopirovať z Windows :-D uplne do bodky

  • LOL (neregistrovaný)

   Zeby nedelili na 2 obrazovky ale 3, len aby sa odlisili?

   • Ivan (neregistrovaný)

    Ignoruj ho, je to blb. Jemu to stejne nedocvakne.

   • ,q (neregistrovaný)

    Windows umel i 4 . Od 10 umi uz je 2.

   • l0lz (neregistrovaný)

    Presne tak neodlišili sa, animácie, gui, celkovo dizajn taskview je úplne rovnaké, a hento je blbý argument, keďže windows vedeli dokonca 4

  • ,q (neregistrovaný)

   Tyjo ChromeO s na tom dlouhoo byval hur nez WP, dnes je kousek nad nim, jenze Guglik na rozdil od MS svuj system tlaci.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *