Domů » Bleskovky » Chrome, nebo něco jiného? Hledáme nejpoužívanější mobilní internetový prohlížeč

Chrome, nebo něco jiného? Hledáme nejpoužívanější mobilní internetový prohlížeč

Jiří Hrma, SMARTmania.cz

Bez těchto aplikací si nedovedeme moderní chytré telefony představit. Jde o internetové prohlížeče, které už v dřevních technologických dobách sloužily jako brána do nekonečného světa internetu a svůj status si zachovaly až do dneška. Už dávno jsou pryč doby, kdy celému světu vládl Internet Explorer. Dnešní výběr je mnohem širší, obzvláště na chytrých telefonech.

google chrome internet prohlizec browser safari mozila unsplash
Sázíte na klasiku v podobě mobilního Chrome, nebo používáte jiný prohlížeč?

Ať hledáte rychlý a spolehlivý prohlížeč, sázíte raději na bezpečné brouzdání po internetu, synchronizaci dat mezi telefonem a počítačem, nebo si potrpíte na množství funkcí, každý má svého favorita. Je mezi vámi, našimi čtenáři, také nejvíce rozšířený prohlížeč Chrome? Sázíte na alternativu v podobě Opery či Firefoxu? Nebo používáte zcela jiné řešení?

Jaký internetový prohlížeč používáte na svém smartphonu?

 • Google Chrome (32%, 390 hlasů)
 • Opera (13%, 161 hlasů)
 • Microsoft Edge (12%, 148 hlasů)
 • Safari (11%, 130 hlasů)
 • Mozilla Firefox (10%, 126 hlasů)
 • Samsung Internet (10%, 125 hlasů)
 • Jiný (napište do komentářů) (7%, 90 hlasů)
 • Brave (4%, 48 hlasů)
 • DuckGoGo (1%, 18 hlasů)

Celkem hlasovalo: 1 220 uživatelů

Nahrávání ... Nahrávání ...

Jaký internetový prohlížeč používáte na svém chytrém telefonu? Hlasujte v anketě nebo nám dejte vědět do komentářů, kdo je vaším favoritem. Příští týden zveřejníme výsledky ankety a také ukážeme, jaké prohlížeče dominují v navštěvnosti našeho webu.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

51 komentářů

 1. Aktuálně MS Edge (jak PC, tak mobil) a jsem max. spokojený. GUI mi vyhovuje víc než Chrome a stejně tak synchronizace osobního a firemního profilu je skvělá věc. Ale co je úplně nejvíc je možnost blokování reklam.

  • Mam to rovnako 👍

  • Karel Endler

   Přesně. Na počítači jsem před časem zkusil přejít z Firefoxu na Edge – a už jsem u něj zůstal. No a protože chci mít browser synchronizovaný, tak to na mobilu dopadlo stejně. Co se reklam týče, tak i FF na mobilu umí používat několik pluginů – včetně reklamních blokovačů, já používal μBlock.

  • Edge ma pred sebou jeste dlouhou cestu. Porad je tam nekolik veci, co mi uplne nevyhovuji. Ale jak na desktopu, tak na mobilu jsem na nej presel z Firefoxu a jsem spokojen tak, ze nemam zadny duvod se vracet. Prave to prepinani pracovniho a soukromeho profilu je super.

  • Vivaldi v mobilu i počítači, jinak ještě Duck Duck do.

 2. Jako hlavní mám Operu a sem tam používám i Brave.

 3. Hlásím se K edge

 4. Tak za mne Opera na mobilu, firefox na PC

 5. Nechápu, proč tam chybí MS Edge.

  • Hlavným je Opera a záložným Mozilla, ale dlho som používal aj Vivaldi. Chrome som úplne zakázal. Absolútne mi nevyhovuje v ničom

  • Firefox na mobilu i PC, synchronizace kvalitní, pluginy: blokování reklam, dark reader, video play backround na YouTube a jiných webech. Doporučuji vyzkoušet, skvělá uživatelská zkušenost…

 6. Vivaldi
  Používám ho na desktopu, v telefonu i tabletu.

 7. Už jen edge. Jak na iPadu, mobilu, iMacu, notebooku i služebním PC.

  • Dlouho jsem používal v mobilu Operu a nedávno přešel na Vivaldiho. Dobře blokuje reklamu.

 8. Používám od MS Edge, vyhovuje mi nejlépe

 9. Za mě dříve Opera ale pak začala blbnout. Teď už jedu jen na Vivaldi.

  • Vzhledem k tomu, že ve všech službách je mi sympaticky Microsoft i v této souvislosti užívám Samsung telefon, tak MS Edge. Chrome a Edge jsou nevlastní sourozenci, které mají stejné rodiče -jádro Chromium, ale je to každého věc co užívá, co užívám já nemusí vyhovovat jiným a obráceně. Edge využívám pochopitelně i na PC není důvod instalovat prohlížeč třetí strany, ono ostatně, dnes již žádné programy.

  • Tak jadro chromium pouzivaju prakticky vsetky ;-)

  • Karel Endler

   Na Androidu stejně všechny browsery povinně používají jádro od Googlu, i Frefox. Liší se jen ovládáním.

  • Karel Endler: Přesně tak. A na iPhonech je to zase jádro Safari, takže takový Chrome nebo Firefox nemá se svými desktopovými variantami vůbec nic společného. Jde jen o to, jaký „skin“ stejného prohlížeče komu na dané platformě vyhovuje.

  • qam: Tak skin říkáš? Alespoň zkus vyzkoušet jiný browser

 10. Take vsude Edge a spokojenost.

 11. White Hat ت

  Jedině Duckduck GO.

 12. Vivaldi, stejně jako na pc

 13. Pouzivam Samsung internet. Ma obrovske mnozstvo nastaveni a samozrejme fajn blokovanie reklam.

 14. Yandex a Opera. Důvodem je schopnost zalamovat řádky při přiblížení / oddálení zobrazení stránky.

 15. Mi prehliadač

 16. Edge na telefonu i pc, maximalni spokojenost. Nejhorsim prohlizecem je jednoznacne Google Chrome.

 17. nejčastěji používám Pure browser, malý, rychlý jednoduchý… a potom Operu mini beta

 18. A Opera která? Opera s bezplatnou VPN, Opera beta, Opera Mini, Opera Mini beta, Opera GX či Opera Touch?

 19. Já na mobilu používám Kiwi Browser

 20. Já používám Soul Browser. I když je plný bugů, je rychlý a jako jeden z mála nabízí rychlé přeskakování mezi okny.

 21. Používán Chrome kvůli profilům (mám více Google identit) a výhodám při používáním Google Workspace.

 22. Já používám Chrome a Firefox.

 23. Já používám Firefox a Samsung Internet.

 24. Používám Dolphin Browser a pouze z důvodu, že má lištu záložek vyjíždějící z levé hrany displeje protáhnutím. Zvyknul jsem si na to tak, že jiný prohlížeč nechci řešit. Má někdo tip na jiný prohlížeč, který má takou „fičurku“?

 25. Opera – nejlepší jednoruční ovládání (podstatné věci jsou v pravém dolním rohu u palce), blokování reklamy (cca 80-90% reklam), na skoro všech webech funguje změna velikosti písma (ocení lidé co potřebují brýle a nemají je vždy u sebe…), zalamování stránky při zoomování, úplné vypnutí obrázků (dobré na prohlížení třeba zpráv, kde je nepotřebuji).
  Opera mini – odlehčená verze Opery, dtto, ale změna velikosti písma funguje jen na zlomku webů, při extrémním nastavení úspory dat ušetří 85+% dat (s tím, že část webů je v pohodě, část se částečně poškodí, a část se bohužel úplně rozsype).
  Edge – pokud nechcete Chrome a Opera je pro Vás moc velká změna. Velmi podobné Chrome, ale nejsou tam některé divné věci, slušné jednoruční ovládání na spodní liště (menu lze libovolně seřadit), změna velikosti písma a blokování reklamy (lepší než na Opera – skoro 100%!).

 26. Kupodivu většina lidí používá Operu, to bych nečekal (Chrome má tolik bodů jen proto, že většina lidí to vůbec neřeší nebo jsou prostě zvyklí, takže já ho ve výsledkové tabulce zcela ignoruji). Každopádně Opera na mobilní zařízení je jednoznačně NEJLEPŠÍ prohlížeč už od dob Javy (vyjímkou jsou nějaké roky kolem 2012, kdy na vývoj z vysoka kašlali – tehdy jsem vyměnil za skvělý Boat Browser, jehož vývoj ale před lety skončil).

 27. Timotej Varič

  Pure Browser

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).