Domů » Bleskovky » Chrome jde vstříc uživatelům, umožní natrvalo ztlumit otravné stránky

Chrome jde vstříc uživatelům, umožní natrvalo ztlumit otravné stránky

Nová verze nejpopulárnějšího webového prohlížeče Chrome s pořadovým číslem 64 dostala drobný zlepšovák. Ten zabrání stránce s automatickým spouštěním videí přehrát zvuk, čehož využívají především reklamy a obtěžují tím návštěvníky stránek. Google jakožto jedna z největších společností zabývajících se reklamou udělal vstřícný krok směrem k uživatelům a ke kultivaci internetového prostředí.

Pro aktivaci funkce stačí kliknout pravým tlačítkem myši na záložku stránky, kde nová funkce nahradila stávající položku pro ztišení záložky. Dalšími novinkami v updatu je podpora HDR pro uživatele Windows a ochrana proti zneužití chyb Spectre a Meltdown.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

5 komentářů

  1. „Ten zabrání stránce s automatickým spouštěním videí přehrát zvuk, čehož využívají především reklamy a obtěžují tím návštěvníky stránek.“

    Diky, zrovna tady na smartmanii, to zacinalo byt vcelku otravne :)

  2. Google si bude zavirat vlastni reklamy? Co na tom, hlavne ze jim to plati????

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).