Chcete mít vodotěsný iPhone či jiný smartphone? Speciální sprej mu zajistí krytí IPX7

V loňském roce nás na veletrhu Mobile World Congress zaujala technologie společnosti Dunkable P2i, která díky speciální vrstvě nanočástic dokázala ochránit takřka jakýkoliv povrch proti vniknutí jakékoliv tekutiny. Tuto technologii společnost demonstrovala na smartphonech, které byly touto vrstvou opatřeny a staly se tak vodotěsnými. Podobný koncept nyní nabízí i společnost Imperious, přičemž její produkt si mohou zakoupit koncoví uživatelé.

   

Imperious cíli především na majitele jablečných zařízení a nabízí několik kitů pro ochranu telefonů iPhone a tabletů iPad. v nabídce má i spreje pro ochranu telefonů s Androidem či jiných smartphonů (osobně příliš nechápu toto rozdělení, balení jsou totožná).

Impervious waterproofing spray for the iphone

V zásadě má kupující dvě varianty – buď si pořídit sprej pro vnější použití, který telefon ochrání při náhodném polití, postříkání, v dešti a také proti poškrábání; nebo zainvestovat do dražšího kitu, přičemž k aplikaci je zapotřebí rozebrat zařízení a opatřit ochrannou vrstvou jednotlivé součásti zařízení. Druhá varianta zajistí telefonu odolnost IPX7 (až 30 minut v hloubce jeden metr), návod k rozebrání některých zařízení zveřejňuje výrobce na svých stránkách.

Návod, jak rozebrat iPhone a zajistit mu voděodolnost s krytím IPX7 

Kity pro vnější použití stojí bez pěti centů 30 USD (asi 600 Kč bez DPH), kompletní ochrana včetně útrob zařízení stojí o 10 USD více. Pokud závidíte majitelům telefonů Sony Xperia Z2 nebo Samsungu Galaxy S5 jejich voděodolnost, může se pořízení podobného spreje stát poměrně pohodlnou cestou, jak podobného efektu dosáhnout prakticky u libovolného zařízení.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku