Domů » Bleskovky » Chcete mít vodotěsný iPhone či jiný smartphone? Speciální sprej mu zajistí krytí IPX7

Chcete mít vodotěsný iPhone či jiný smartphone? Speciální sprej mu zajistí krytí IPX7

V loňském roce nás na veletrhu Mobile World Congress zaujala technologie společnosti Dunkable P2i, která díky speciální vrstvě nanočástic dokázala ochránit takřka jakýkoliv povrch proti vniknutí jakékoliv tekutiny. Tuto technologii společnost demonstrovala na smartphonech, které byly touto vrstvou opatřeny a staly se tak vodotěsnými. Podobný koncept nyní nabízí i společnost Imperious, přičemž její produkt si mohou zakoupit koncoví uživatelé.

   

Imperious cíli především na majitele jablečných zařízení a nabízí několik kitů pro ochranu telefonů iPhone a tabletů iPad. v nabídce má i spreje pro ochranu telefonů s Androidem či jiných smartphonů (osobně příliš nechápu toto rozdělení, balení jsou totožná).

V zásadě má kupující dvě varianty – buď si pořídit sprej pro vnější použití, který telefon ochrání při náhodném polití, postříkání, v dešti a také proti poškrábání; nebo zainvestovat do dražšího kitu, přičemž k aplikaci je zapotřebí rozebrat zařízení a opatřit ochrannou vrstvou jednotlivé součásti zařízení. Druhá varianta zajistí telefonu odolnost IPX7 (až 30 minut v hloubce jeden metr), návod k rozebrání některých zařízení zveřejňuje výrobce na svých stránkách.

Návod, jak rozebrat iPhone a zajistit mu voděodolnost s krytím IPX7 

Kity pro vnější použití stojí bez pěti centů 30 USD (asi 600 Kč bez DPH), kompletní ochrana včetně útrob zařízení stojí o 10 USD více. Pokud závidíte majitelům telefonů Sony Xperia Z2 nebo Samsungu Galaxy S5 jejich voděodolnost, může se pořízení podobného spreje stát poměrně pohodlnou cestou, jak podobného efektu dosáhnout prakticky u libovolného zařízení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. Jan (neregistrovaný)

  Zajímalo by mě jak moc je to bezpečný.

 2. shd (neregistrovaný)

  to by zaujimalo aj mna hlavne ak nemam na mobile kryty jack na sluchatka a usbcko na nabijanie ..

 3. lerion (neregistrovaný)

  V článku nepíšete, zda prodejce za toto krytí ručí. Předpokládám že tedy ne.

  Rozeberu si tedy telefon, tím přijdu o záruku od výrobce. Aplikuji sprej, pak to omylem pokropím, z nějakých důvodů nebude ochrana plně fungovat a o zařízení tak přijdu úplně.

  Spíš bych to bral jako inspiraci pro výrobce telefonů než jako produkt pro koncové zákazníky.

 4. Mna by zaujimala zivotnost ked sa to aplikuje do vnutra telefonu vzhladom na to ako sa v sucasnosti telefony vedia dlusne zahriat pri podavanom vykone… Nemyslim si, ze toto bude bestseller pre koncovych zakaznikov…..

 5. BitLord (neregistrovaný)

  Já mám Z1 a závidět teda nemusíte.. Po koupi mi odešla obrazovka ( výměna zdarma jako HW chyba ). Poté jsem ho měl jednou v bazénu a měl jsem vodu ve foťáku + indikátor vlhkosti u karty červený.. Takže opravdu, závidět nemusíte :D

 6. Rada (neregistrovaný)

  Není to náhodou IP67?

  • Tomik774 (neregistrovaný)

   první číslo značí prachotěsnost takže tam 6 rozhodně být nemůže, proto je tam to X páč to asi prachotěsný nebude.

 7. king125kg (neregistrovaný)

  A čo tak si ho dať do vodotesného sáčka? Nič?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).