Domů » Bleskovky » Čeští vývojáři už mohou prodávat aplikace pro Android

Čeští vývojáři už mohou prodávat aplikace pro Android

Počínaje dneškem se mohou čeští vývojáři připojit ke svým kolegům z dalších 29 zemí a začít prodávat své aplikace prostřednictvím obchodu Google Play. Před několika hodinami to oznámil Filip Hráček z české pobočky Google na oficiálním blogu společnosti.

   

Podle jeho slov by se prý na Českou republiku čistě na základě velikosti trhu jen tak nedostalo. Místní vývojáři mají ale ve světě skvělou pověst a hlavně se nebojí ozvat. Hráček tak narážel na protestní akci z loňského Google Developer Day, kdy se její účastníci vybavili tričky s nápisem „We want to sell our apps.“ („Chceme prodávat své aplikace.“). Nemalou roli jistě hrál fakt, že má naše malá zemička jeden z nejvyšších počtů vývojářů na obyvatele na světě.

Pro firmy i soukromé programátory se tak otevřela nová cesta, jak pomocí své aplikace vydělat peníze. Dosud tak mohli činit buď jenom prostřednictvím vkládané reklamy, nebo se s notnou dávkou štěstí mohli nechat najmout od zahraniční firmy. „Vývojáři se tak již nebudou muset zaobírat složitostmi prodeje a budou více času a prostoru pro samotné vytváření aplikací. Nezbývá než doufat, že to povede k ještě kvalitnějším a dotaženějším aplikacím,“ uzavírá Hraček.

Zdroj: Official Google Blog Česká Republika

Miroslav Havlíček

4 komentářů

  1. Uf, ještě že takto na nás nenahlíží např. Apple, snad dokonce prakticky od 1. dne…

  2. Ale jinak nás Apple totálně přehlíží, ani tak důležitou aplikaci, jako je appstore, není schopen dát do našeho jazyka, v tomhle se googlu rovnat nemůže.

    • Nevím jestli oba žijeme oba ve stejné republice. Apple zde distribuuje iTunes, App Store (HW i SW) v plné šíři, nevím jestli toto označit za přehlížení:-) A speciálně kvůli tobě jsem přepnul i iTunes aplikaci do češtiny, tak já nevím:-D

  3. No tak aspoň poraď, jak na iPadu přepnu iTunes a App store do češtiny, nemužu to nikde najít.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).