Domů » Bleskovky » Český rozhlas spouští přehrávaní zpráv pro chytré asistenty, prozatím pouze pro Alexu

Český rozhlas spouští přehrávaní zpráv pro chytré asistenty, prozatím pouze pro Alexu

Chytří asistenti jsou jedním z předních trendů letošního roku, který se bohužel České republice vyhýbá. Na vině je především absence češtiny, což je pro ovládání hlasem podstatný handicap. Nicméně ani to neodradilo veřejnoprávní Český rozhlas v tom, aby pro chytré asistenty spustil předčítání zpráv v češtině. A u nich to rozhodně nemá skončit.

Prozatím jsou čtené zprávy dostupné pouze pro chytrou asistentku Alexu od Amazonu. Do budoucna je však plánovaná podpora pro Google Home nebo Apple HomePod. Stejně tak se má rozšířit i nabídka poskytovaných služeb, například o podcasty, rozhlasové pořady či on-line vysílání dalších stanic Českého rozhlasu.

„Chceme, aby majitelé chytrých reproduktorů měli možnost si zpravodajství poslechnout i na této nové a v zahraničí velmi populární platformě,“ řekl šéfredaktor stanice Český rozhlas Radiožurnál Ondřej Suchan. „V Českém rozhlase vzniká řada populárních pořadů, které bychom mohli přes Alexu zpřístupnit. Láká nás také představa vytvořit interaktivní rozhlasovou hru, kdy by posluchač mohl do hry vstoupit a rozhodovat o tom, co se stane v další scéně,“ dodává ředitel Nových médií Českého rozhlasu Jiří Malina.

I přes to, že to s oficiální dostupností asistentů a podporou pro náš region nevypadá aktuálně dobře, tak snaha Českého rozhlasu se rozhodně cení. S rychlostí, s jakou například Google nasazuje nejnovější produkty u nás, je totiž dost dobře možné, že zase tak dlouho čekat nebudeme. Český rozhlas se evidentně řídí příslovím „lepší být připraven, než překvapen“.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. V Čechách Alexa? Tak to n vím, jesli by v Evropě spíše neměli investovat do Google asistent.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).