Zdroj: Tesla Smart

Česká Tesla to s chytrou domácností myslí vážně. Máme pro vás přehled produktů

Není Tesla jako Tesla. Zatímco celý svět opěvuje tu zámořskou, která svými elektromobily mění pohled na individuální dopravu, ta česká tak trochu upadla v zapomnění. Nyní ale tento tradiční český brand chce dobýt naše domácnosti skrze novou řadu chytrých produktů řady Tesla Smart.

Značka chce primárně cílit na uživatele, kteří mají o chytré domácnosti nedostatečné či zkreslené informace, a také chce dokázat, že takové produkty nemusejí být drahé. Méně zkušení zákazníci rovněž ocení přehlednou mobilní aplikaci, která je kompletně v češtině, a stejně tak má společnost české vedení i českou podporu.

Tesla Smart Camera Outdoor 02
Venkovní kamera řady Tesla Smart

Zaujmout se snaží především nenáročné uživatele a začátečníky v oblasti chytré domácnosti. Pod značkou Tesla Smart najdete kamerové systémy, produkty pro domácí mazlíčky nebo kategorii péče o vzduch. Portfolio se ale postupně bude rozšiřovat o další produkty, jako například termostatické hlavice.

Tesla Smart Pet Feeder 02
Dávkovač krmiva

Za prvotním nápadem stojí zakladatel a generální ředitel společnosti Witty Trade Viktor Hajíček, která na českém trhu distribuuje produkty značky Xiaomi. „Chtěl jsem českým zákazníkům přinést něco nového. Koncept chytré domácnosti je teď často pojmem neuchopitelným, neznámým, nesrozumitelným a možná i nedostupným. To chceme právě změnit. Naším cílem je, aby se chytrá domácnost stala běžnou součástí všech domovů a aby usnadňovala život všem, bez ohledu na jejich zájmy či možnosti. Chytrá domácnost není žádná věda,“ říká k nové značce.

Tesla Smart Pet Fountain 02
Fontána s pitnou vodou

Mobilní aplikace a podpora chytrých asistentů

Tesla Smart se ve svém portfoliu zaměří na produkty, které lze snadno implementovat do téměř jakékoli domácnosti. Produkty je možné využívat samostatně, ale fungují také dohromady propojené skrze mobilní aplikaci, která je velice přehledná a snadno se v ní zorientují i začínající uživatelé. Mobilní aplikace nabízí propojení s Apple HomeKit a platformou TUYA. Produkty pro HomeKit lze rovněž spárovat s aplikací Tesla Smart.

Tesla Smart Camera 360 Baby 01
Dětská chůvička
Tesla Smart
Cena: zdarma
‎Tesla Smart
Cena: zdarma

Podpora Google Home je o trochu horší – zde je zatím kompatibilní jen čistička vzduchu a termohlavice na topení. Do budoucna se plánuje podpora zvlhčovače a odvlhčovače vzduchu, naopak s chytrými kamerami se pro Google Home nepočítá vůbec. O podpoře Amazon Alexy prozatím nic nevíme.

„Samozřejmě nasloucháme svým zákazníkům a sledujeme i jejich potřeby. Když se tedy otevřela možnost spolupráce v rámci systémů chytré domácnosti, nebylo to těžké rozhodování. Jsme rádi, že si teď pod značkou Tesla Smart mohou zákazníci pořídit produkty, které odpovídají dobovým požadavkům a trendům,“ komentuje Ing. František Hála, generální ředitel společnosti Tesla.

Tesla Smart Camera Mini 02
Interiérová kamera

Cena a dostupnost

V první vlně se pod značkou Tesla setkáme s venkovními (1 349 Kč) a interiérovými kamerami (779 Kč), dětskou chůvičkou (1 459 Kč) a dvěma produkty určenými pro domácí mazlíčky – dávkovačem krmení (2 629 Kč) a fontánou na pitnou vodu (1 449 Kč). Tyto produkty již v redakci testujeme a brzy se budete moci těšit na jejich recenzi. Kompletní přehled aktuálně dostupných produktů najdete na e-shopu značky, případně u vybraných partnerů, jako je Alza, Mall či Viha.cz.

Tesla Smart Camera 360 | Párování s mobilní aplikaci

V druhé vlně v dubnu chystá Tesla Smart čističku vzduchu a později se dočkáme také zvlhčovače a odvlhčovače vzduchu či termohlavic pro regulaci topení.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku