Domů » Bleskovky » Česká pošta nově doručí balíky z Wishe, navíc bez cla a DPH

Česká pošta nově doručí balíky z Wishe, navíc bez cla a DPH

Česká pošta nemá zrovna nejlepší pověst, pokud jde o doručování balíků. Příběhy o ztracených zásilkách či problémech se zastižením jsou dnes již takřka legendární. To nicméně nebrání státnímu podniku v tom, aby se snažil své služby vylepšovat. Jedním ze vstřícných kroků bylo loňské navázání spolupráce s čínským gigantem Aliexpress, které mělo za cíl zrychlit doručování balíčků z Číny.

ceska posta balik
Česká pošta navázala spolupráci s internetovým tržištěm Wish

Další populární internetovou tržnicí, kde Češi rádi nakupují, je platforma Wish, se kterou Česká pošta nově zahájila spolupráci. Při doručení prostřednictvím České pošty budou mít zákazníci jistotu, že ze zásilky nebudou muset dodatečně platit DPH nebo clo, protože zásilky budou předem propuštěny do volného oběhu v rámci EU.

ceska posta sklad
Při volbě doručení skrze Českou poštu se dodání zrychlí a odpadne administrativa

Pro zákazníky se při nákupech nic nemění, postup zadávání objednávek přes portál Wish zůstává stejný. Největší výhodou doručení balíku Českou poštou je to, že zákazníci nebudou muset danit balíky do 22 euro (cca 560 korun), protože to za ně včetně příslušné administrativy vyřídí právě Wish. Jak bude vypadat doručování v praxi, se nicméně teprve uvidí.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

12 komentářů

 1. Řeknu to asi takhle, když mohu poslat balík přes něco jiného rád se poště vyhnu, mile rád se poště vyhnu.

 2. Zrovna včera jsem měl tu čest a čekal jsem podle SMS od rána 8:00 do 14:00 že budou doručovat balík. V 14:42 volal týpek z ČP, abych si laskavě pro balík přišel do auta. Slušně jsem ho poslal někam s tím, že nebudu čekat celý den doma, až se uráčí doručovat balík…

  Tahle ta obskurdní společnost nemá v 21 století co pohledávat!!!

  Chce se mi zvracet, jen na to pomyslím. 🤮

  • tak si ho jdi koupit pěšky a nepruď. odnos na gauč žádná doručovací společnost nedělá

 3. Souhlasim, kdyz muzu poste se vyhybam.

  • Tak Wish už dávno posílá balíky ze zaplaceným Dph. Chodí převážně přes PPl i jiné firmy. Chodí i přes poštu. Přišlo mi jich nejmíň 100 a nikdy nikdo neřešil Dph. I na stránkách Wish pájí psané ceny s DPH. Tom

 4. Pošta je zvěrstvo. To co si dovolí pošta, si nedovolí nikdo. Sedím na lavičce u paneláku a nová doručovatelka jde ke schránkám a lup mi tam lístek nezastižen. Hned jsem se zeptal, co nám to tam hodila? Ta čuměl jak buldozer…. NE! poštu pokud jde jinak, tak prostě ne!

 5. Když poštu tak jedině vyzvednout na poště.Nemůžu si dovolit celý den čekat doma až mi to laskavě možná doručí.

  • Už ani na poště si člověk nevyzvedne balíček. Po covidu, kdy byly omezené otvírací doby se všude vrátily zpět na normální hodiny. Jen pošta si řekla, že je to zbytečný stejně ty lidi sedí jen doma, tak zkrátíme otvírací dobu PO a ST 10:00 – 12:00, 13:00 – 18:00, UT, ČT a PÁ 08:00 – 12:00, 13:00 – 16:00, SO a NE zavřeno. Tak že člověk si už ani nevyzvedne balíček, protože jsou tam v těch dvou použitelných dnech fronty jak na covit testy při první vlně. Clo a DPH sice neplatíte a z vlastní zkušenosti s poplatky pošty jsem za batoh za 500 platil dalších 600 za služby české pošty + si tam zahrnuly i dopravu, která byla kupodivu zdarma. Je to hnus a proto vždy radši jinou dopravu než ČP i osobní vyzvednutí je lepší.

  • Spolupráce s čínskýmy eshopy?! Nechtějí přijít o státní dotace když jim bude končit smlouva a zájem o to místo má Zasilkovna. Které fandím.

 6. Hmm ,tak podmínky pro všechny stejné… Vyrovnané podnikatelské prostředí v rámci EU.

  Zjednodušené celní řízení pro českého obchodníka od České pošty je za 600 Kč ..

 7. Dobrý den, měl jsem objednanou zásilku z Wishe, která měla dorazit 22.6. na informaci je napsáno, že je k vyzvednutí na místní poště, ale už není napsáno na, které Poště. Byl jsem na poště kde mi chodí balíky a tam mi řekli že na mě jméno nic není. A kontaktovat podporuru wishe snad není v lidských silách, mohli by jste mi napsat zda de vám to někdy stalo a co jste stim dělali

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).