Česká adventura Samorost vychází na mobily. Ve vylepšené verzi a navíc zdarma

samorost logo

České nezávislé studio Amanita Design si přichystalo příjemné překvapení pro hráče a fanoušky adventurní série Samorost. První díl z roku 2003 totiž vůbec poprvé vychází na mobilní zařízení s operačními systémy iOS a Android, a to včetně přepracované grafiky a nového hudebního podkresu od Tomáše Dvořáka, který vystupuje pod uměleckým jménem Floex. Ještě lepší zprávou ovšem je, že si hru můžete stáhnout zcela zdarma.

Za záchranu planety

Ve hře se zhostíte role malého skřítka, který se snaží zachránit svou domovskou planetku. V cestě vám budou stát logické hádanky po vzoru klasických point-and-click adventur, ovšem s unikátním surrealistickým nádechem.

Samorost 1 Official Trailer

Stahujte také ze Steamu

Pakliže dáváte přednost hraní na větší obrazovce, můžete si hru bezplatně stáhnout rovněž ze Steamu či platformy pro nezávislé tvůrce Itch.io. Titul je dostupný pro Windows a Mac.

Původní díl adventurní série Samorost od českého studia Amanita Design spatřil světlo světa v roce 2003. Zakladatel studia Jakub Dvorský jej vytvořil ještě během studií na vysoké škole a osobitým audiovizuálním ztvárněním v podstatě položil základy budoucích titulů studia, mezi něž patří například legendární Machinarium či Botanicula, které znají hráči po celém světě.

Samorost 1
Cena: zdarma
‎Samorost 1
Cena: zdarma
Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku