Domů » Bleskovky » Česká a slovenská Siri na obzoru? Inzerát Applu na nábor zaměstnanců hovoří jasně

Česká a slovenská Siri na obzoru? Inzerát Applu na nábor zaměstnanců hovoří jasně

Kdy se konečně Siri naučí česky? Tuto otázku si klademe snad od už od představení virtuální jablečné asistenty v roce 2011. Prakticky každý rok se objevují indicie (nebo spíše zbožná přání), že příchod české Siri je na spadnutí, nyní se objevil další střípek, který nám vlévá do žil novou dávku naděje. A dávka je to pořádná, neboť pochází přímo od Apple.

Siri Apple

Apple hledá lidi, co naučí Siri česky a slovensky

Firma z Cupertina totiž na své stránky vyvěsila inzerát na pracovní pozici Siri Annotation Analyst – Czech Speaking, přičemž náplní práce má být aktivní poslech zvukových souborů, jejich přepis, hodnocení odezvy a vyhodnocování odpovědí podle pokynů. Hlavním požadavkem na tuto pozici je perfektní porozumění českému jazyku a jeho gramatice včetně orientace v různých nuancí v českém dialektu a v lokálních nářečích. Dále se od uchazeče očekává výborná znalost angličtiny, flexibilita, důraz na detail nebo schopnost plnění cílů v krátkých termínech.

Práce je nabízena jako plný pracovní úvazek, pracoviště bude v irském městě Cork. Na stejnou pozici Apple hledá i další lidi se znalostí jiných jazyků – slovenštiny, polštiny, rumunštiny, ukrajinštiny, maďarštiny a dalších.

Apple má evidentně zájem rozšiřovat Siri do dalších zemí, avšak určitě to nebude ze dne na den. Na českou mutaci si tak ještě budeme muset nějakou dobu počkat, byť jsme evidentně zase o krůček blíže.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Tak když teprve nabírá lidí, tak to spíš bude ještě hodně daleko za obzorem.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).