CES 2018: přehled novinek, na které se letos můžeme těšit

Hned v úvodu nového roku začíná tradiční veletrh spotřební elektroniky CES v americkém Las Vegas. Ačkoli jsou představované novinky primárně cíleny na americký trh, často si najdou cestu také k nám do Evropy. To platí především u chytrých telefonů, které někteří výrobci s předstihem představí. Na které novinky se můžeme těšit?

Kdy se konají tiskové konference?

Celou událost odstartuje Honor, který má svou tiskovou konferenci naplánovanou na 8. ledna na 04:00. Ve stejný den pak proběhnou konference LG (17:00 – 17:45), Blackberry (20:00 – 20:45) a Samsungu (23:00 – 23:45). Následující den se dočkáme konference Sony (02:00) a Huawei (23:00).

ASUS

Tchajwanský výrobce elektroniky nebude na veletrhu chybět, nicméně se od něj neočekávají žádná velká odhalení. ASUS pravděpodobně ukáže vylepšenou verzi svého Chromebooku, který by měl držet krok s Pixelbookem od Googlu. Dalším spekulovaným odhalením by měl být jeden či dva chytré telefony vzhledem k tomu, že loni byly představeny ZenFone AR a ZenFone 3 Zoom.

Google, Honor a Huawei

Poprvé v historii se bude v Las Vegas prezentovat také samotný Google se svým vlastním stánkem. Ačkoli je nejpravděpodobnější, že se Google bude pouze snažit prezentovat zařízení, která již jsou na trhu, můžeme se dočkat několika překvapení v podobě nových Chromebooků, které doplní stávající nabídku, nebo nového příslušenství.

Huawei Mate 10 se možná dostane na americký trh

Čínský Honor nic nového zřejmě nepředstaví vzhledem k tomu, že na trh uvedl dva nové smartphony ze své stáje – celosvětový 7X a americký View 10. Jeho přítomnost tak nejspíše bude čistě propagační, ale možná se dočkáme nějakého překvapení. Od světové trojky se nečeká téměř nic zajímavého, jen zahájení prodeje Mate 10 u amerických operátorů.

LG

Korejská dvojka je tradičním účastníkem veletrhu CES, kde představuje své kompletní, nejen mobilní, portfolio. Svou tiskovou konferenci uskuteční ještě před samotným začátkem veletrhu, takže se novinek z Koreji dočkáme poměrně brzo.

Pravděpodobně poslední „géčko“

Jedním z žhavých kandidátů na představení je nová vlajková loď, která ovšem neponese označení G7. Nicméně pravděpodobnější scénář je, že se nová vlajková loď objeví až na MWC. Co však můžeme očekávat, jsou smartphony z řady K, konkrétně model K10. Spuštěny by měly být také platby mobilním telefonem LG Pay. Z příslušenství se dá očekávat reproduktor s Google Asistentem s názvem ThinQ Speaker.

Nokia

HMD Global představilo v loňském roce na CES svou Nokii 6, dá se tedy předpokládat, že svůj kousek zopakuje i letos s Nokií 6 (2018). Její specifikace již unikly na internet, takže se pravděpodobně dočkáme formálního představení. Jestli se objeví od finského výrobce ještě něco navíc, na to si budeme muset počkat.

Samsung

Korejský gigant a světová jednička svou munici vypálil hned ze startu, když představil nové zástupce vyšší střední třídy Galaxy A. Modely Galaxy A8 (2018) a Galaxy A8 Plus (2018) jsou zcela nové kousky druhé nejvyšší řady korejského výrobce a na veletrhu si jen odbudou svou premiéru. Objevit by se také měl vylepšený Chromebook Pro, aby mohl lépe konkurovat Pixelbooku od Googlu.

Nové Samsungy už jsme viděli

Spekulace o poznání zajímavější se objevila na serveru VentureBeat, který tvrdí, že se v Las Vegas poprvé objeví nové vlajkové lodě S9 a S9 Plus. To nicméně neznamená, že na veletrhu budou také představeny. Samsung pravděpodobně ukáže jen krátké video, které toho příliš neprozradí. Oficiálního představení se totiž nedočkáme dříve než v únoru, nicméně přesné datum by mohl Samsung prozradit právě na CES.

Sony

Japonský výrobce stejně jako korejská konkurence přiveze do Las Vegas všechnu elektroniku, kterou vyrábí. Oficiálního představení se pravděpodobně dočkají již uniklé modely střední třídy Xperia L2, Xperia XA2 a Xperia XA2 Ultra. O jejich finální podobě a specifikacích jsme již psali. Těšit se jistě můžeme také na hromadu příslušenství.

Překvapení a zajímavosti

Ostatní výrobci jako ZTE, Lenovo nebo HTC se také na CES objeví, nicméně mnoho informací na veřejnost neprosáklo. ZTE pravděpodobně představí nový Blade v9, HTC zase novou verzi své virtuální reality Vive. Mezi zajímavá představení lze počítat také palubní displej od JVCKENWOOD, který bude pohánět Android Auto. Casio taktéž plánuje uvést vylepšený model odolných chytrých hodinek WSD-F20, totéž se čeká od Garminu.

Dell přiveze nové stroje řady XPS

Na CES se dočkáme také nových laptopů. Největší pozornost jistě vzbudí Dell s vylepšenou verzí populárního modelu XPS 13 a hybridním 2v1 modelem stejné řady. HP se nebude chtít nechat zahanbit a ukáže svůj 4K Spectre x360 a Envy x2. Každopádně se máme na letošním veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas na co těšit.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku